Mlade Jagodinke savladale boljevački Rtanj u gostima

Juče je odigrano 10. kolo Prve rukometne lige grupe Istok. Nije bilo toliko golova i postignuti rezultati glase ovako:

Vlasotince – Osice 28:21 (12:10)
Radnički – Topličanin 23:31 (11:17)
Rtanj – Jagodina 2 15:20 (6:11)

Jagodinke su gostovale u Boljevcu gde su uz malo golova odnele očekivanu pobedu, utakmicu su vodile sudije iz Bora, Stamenković Milica i Atanasovski Maja koje su svoj posao obavile vrhunski. U prvom poluvremenu postignuto je 17 golova gde je utakmicu otvorio kapiten Jagodinske ekipe koji nastupa za mladu reprezentaciju Srbije Milica Nikolić. Utakmica je išla gol za gol sve dok se nisu probudile prvotimke Radosavljević Aleksandra i Jelena Bogdanović koje su rešetale mrežu golmana Boljevca. Prvo poluvreme je zatvorila Aleksandra Radosavljević rezultatom 6:11 dok drugo poluvreme otvaraju domaće rukometašicom mini-serijom od 4 gola zatim Jagodinke se bude i vraćaju se u kolosek tako što prave seriju od 5 golova gde prednjače 3 gore navedene rukometašice koje su i beležile i jedine pogotke na ovoj utakmici. Jelena Bogdanović je bila najbolji strelac sa 10 pogodaka, odbranu je kao i uvek vrhunski odigrala gde je najviše pomogla svom golmanu Nađi Bogdanović koja je zabeležila nešto više od 20 odbrana i time opravdala titulu igrača utakmice, dok je Aleksandra Radosavljević postigla dovoljnih 6 pogodaka koji su bili dovoljni da se Jagodinke vrate kući sa značajna 2 boda. Jagodinke se trenutno nalaze na 7. poziciji sa 8 bodova dok nas danas očekuje par mečeva koji bi mogli da spuste Jagodinu sa 7. na 9. mesto.

Naisa 2 22 : 25 Žitorađa
Dubočica 25 : 32 Radan
Radnički 23 : 31 Topličanin
Rtanj 15 : 20 Jagodina 2
Đerdap 31 : 22 Vranje