Ubedljiv poraz košarkaša Radničkog u Čačku, Kolmen debitovao

U meču 10. kola Košarkaške lige Srbije, kragujevački Radnički poražen je u Čačku od domaćeg Borca rezultatom 64:97 (14:21, 15:25, 18:25, 17:26). Ovaj susret bio je interesantan prevashodno zbog debija Amerikanca Orlanda Kolmena u dresu Radničkog, koji je utakmicu završio sa 27 poena i tako nagovestio velike domete.

Kragujevčani su u Čačak doputovali kao apsolutni autsajderi, sa željom da što skuplje prodaju kožu jednoj od vodećih ekipa na tabeli KLS. Nažalost, u tome nisu uspeli, već su pretpreli još jedan ubedljiv poraz od čak 33 poena razlike, uz još jedno slabo šutersko izdanje.

Dobro je Radnički delovao u uvodnim minutima utakmice. Kragujevčani su pravovremeno „punili“ reket i skupljali odbranu na visokim igračima Borca, što im je donelo vođstvo od 8:6 posle četiri minuta igre.

Međutim, u napadu stvari nisu funkcionisale baš sjajno, što su Čačani iskoristili i trojkom Stojadinovića kompletirali seriju od šest vezanih poena za vođstvo od 12:8 na isteku šestog minuta. Bezidejna igra i srljanje u napadu košarkaša Radničkog nastavili su se do kraja prve deonice, koju je domaćin dobio sa 21:14.

Početkom druge četvrtine gosti iz Kragujevca dolaze na „minus pet“ (23:18), nakon trojke kapitena Milosavljevića i pogođenog bacanja Kolmena. Ipak, usledila je nesportska Pavloviću iz koje Čačani profitiraju četiri poena, a sve to „začinjeno“ je trojkama Todorovića i Marinovića za maksimalnih 37:20 u 15. minutu.

Poslednji trzaj Kragujevčana u ovoj četvrtini bila je serija od 5:0 na isteku 16. minuta, nakon čega Borac ponovo preuzima kontrolu nad igrom i rezultatom, pa na poluvreme odlazi sa ubedljivim vođstvom od 46:29.

Radnički je treću četvrtinu otvorio sa četiri vezana poena, ali su domaći sa dve vezane trojke Stojadinovića brzo pobegli na „plus 21“ (56:35). U nastavku ove deonice igra Kragujevčana se u potpunosti raspala, Borac je došao do još ubedljivije prednosti i ovaj kvartal okončao sa vođstvom od 71:47.

Iako je pitanje pobednika bilo rešeno nakon 30 minuta igre, Čačani su poslednju četvrtinu iskoristili da dodatno poboljšaju koš razliku, tako da su na kraju slavili sa 97:64.

Todorović je sa 19 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, pratio ga je Pešaković sa 17 poena, Stojadinović je ubacio 14, a Čarapić 12 poena.

U Radničkom je prednjačio novajlija Orlando Kolmen sa 27 poena i 8 skokova, koji je u želji da se prikaže u što boljem svetlu neretko i previše solirao. Činjenica je međutim da se radi o veoma dobrom igraču, kome je potreban period adaptacije i „uhodavanja“ sa ostatkom tima, kako bi bio još korisniji za ekipu.

Ovim gostovanjem Kragujevčani su okončali seriju utakmica sa ekipama iz gornjeg dela tabele. Izabranici trenera Kusmuka imaće punih sedam dana pauze do narednog meča protiv OKK Beograda u „Jezeru“. To je dovoljan vremenski period da se analiziraju greške iz prethodnih mečeva, kako bi se ekipa što bolje pripemila za ovu jako važnu utakmicu.

Vojvodina 103 : 87 Metalac
Spartak 87 : 88 Dynamic
Borac 97 : 64 KKK Radnički
OKK Beograd 84 : 71 Vršac
Zlatibor 85 : 79 Mladost Admiral
Sloga 69 : 57 Dunav
Tamiš 93 : 85 Beovuk 72