Mačva savladala Spartak iz Subotice

Pred blizu 1.000 gledalaca na, snegom prekrivenom, stadionu FK „Mačva“ u Šapcu, u okviru 20. kola Super lige Srbije, Šapčani su ostvarili pobedu nad ekipom Spartaka iz Subotice, rezultatom 1:0 (0:0). Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Nenad Gavrić u 52.minutu susreta.

Izuzetno hladno vreme i sneg koji se zadržao na terenu nisu sprečili šabačku publiku, kao ni igrače Mačve, da naprave sjajnu fudbalsku atmosferu i da zajedničkim snagama izbore pobedu i osvoje važna tri boda.

Gromoglasno navijanje i aplauzi ispratili su sa tribina brojne šanse koje je Mačva stvarala toko cele utakmice preko Gavrića, Milinkovića, Matića, Gemovića, Adamovića ali i odbrana crveno-crnih bila je na visini zadatka u izuzetno teškim uslovima za igru. Nagrada za uložen trud i sjajne akcije u napadima i kontrama stigla je u 52. minutu, kada je mrežu Spartaka zatresao Nenad Gavrić.

Na konferenciji za novinare šef Stručnog štaba FK „Spartak“ Aleksandar Veselinović posebno je izrazio zadovoljstvo činjenicom da je i u izuzetno lošim vremesnkim uslovima Mačva imala veću podršku navijača, nego što je to slučaj u Subotici kada Spartak igra sa ekipama iz vrha tabele i pored istorijskih uspeha koje trenutno ispisuje.

„Čestitao bih svim akterima ove današnje utakmice u nenormalnim zimskim uslovima, gde ne možemo da govorimo o kvalitetu fudbala, jer je igračima obe ekipe bilo veoma teško i moramo priznati da su igrači uložili maksimum truda i energije. Veliko je zadovoljstvo kada ljubitelji fudbala u Šapcu u ovim polarnim uslovima dođu da bodre svoju ekipu i mogu reći da je i u ovakvim uslovima u Šapcu bilo više publike nego kada Spartak igra u Subotici protiv ekipa iz vrha tabele, a naš klub ove godine beleži najbolje rezultate u svojoj istoriji. Zbog toga iskrene čestitke Mačvi i Šapcu, još jednom se pokazalo da je ovo fudbalski grad. Mojim igračima nemam šta da zamerim, jer je veoma težak period iza nas, za sedam dana ovo je treća teška utakmica, imali smo kadrovskih problema i povreda. Na kraju u ovoj utakmici ostaje samo žal kada uložite mnogo borbe, izgubite na ovakav način, da posle izvedenog korenra igrač Mačve ostane slobodan i postigne pogodak. Okrećemo se narednim utakmicama, skupljamo energiju i nadamo se dobrim rezultatima u nastavku“, rekao je Veselinović.

Šef struke crveno-crnih, Dragan Aničić kaže da su fudbaleri Mačve pokazali ne samo borbenost nego i veliki nivo inteligencije u igri po izuzetno teškim uslovima.

„Čestitao bih Spartaku na fer i korektnoj igri, kao i mojim momcima jer su danas pokazali veliki nivo borbenosti i veliki nivo inteligencije za igru po ovakvom terenu. Mislim da smo se mi malo bolje adaptirali i snašli u ovim preteškim uslovima, dali smo gol, imali još neke šanse da možda i ranije prelomimo utakmicu, ali mogu da kažem samo da sam izuzetno zadovoljan i načinom igre i zalaganjem svih igrača. Isto tako i podrška publike nam je svima mnogo značila. Ovo su velika tri boda za nas u nekon našem ostvarenju cilja. Spartaku želim puno uspeha u nastavku prvenstva“, istakao je Aničić.

Mačva je igrala u sledećem sastavu: Filipović (g), Pejović (k), Protić, Ivić, Ristivojević, Lazarević, Gavrić (N.Jovanović od 90.min.), Adamović (Obrovac od 90.min), Matić, Milinković i Gemović (Vladisavljević od 88.min).

U narednom, 21.kolu Super lige Srbije, Šapčani gostuju ekipi Rada u Beograda. Utakmica se igra u subotu, 09. decembra.