Nišlije teško, ali zasluženo do bodova

U veoma dinamičnoj i borbenoj utakmici, pred više od oko 2000 gledalaca, Radnički je savladao Čukarički rezultatom 1:0, a gol odluke je postugao Milan Pavkov iz jedanaesterca u 86. minutu.

Loš i mekan teren, je onemugućavao igrače oba tima da prikažu još lepši fudbal, Radnički je, čini se, bio bolji za taj jedan gol, pa se može reći da je pobeda Nišlija zaslužena. U taktičkom nadmudrivanju učenika i učitelja, Lalatovića i “Đumija” Đuričića, za nijansu je prevagnuo “stariji”, koji je ovom pobedom odveo Radnički u sam vrh tabele i koji se sada nalazi na samo tri boda iza trećeplasiranog Spartaka iz Subotice.

I ako je utakmica bila borbena i dinamična, a teren težak za kretanje, a kamo li za igru, bila je fer i korektna. Malu senku na fer utakmicu je bacio Bogosavac, igrač Čukaričkog, koji je u 45. minutu, kraj aut-linije pokušao bez lopte da šutne Aksentijevića. Epilog situacije je bio taj da su oba igrača zaradila po žuti karton, jer nakon intervencije sudije nisu pružili ruku jedan drugom. Ovaj karton će onemogućiti Aksentijevića da nastupi u poslednjem kolu, ovog dela prvenstva, na gostovanju u Surdulici.

Sam početak utakmice pripao je Radničkom. Silovito su krenule Nišlije, a u 12, minutu je viđena jedna od najlepših akcija na utakmici. Noma je dugom loptom pronašao Stankovića na levoj strani, bek Nišlija se stuštio ka kaznenom prostoru “Brđana”, i odlično centrirao. Najviši u skoku je bio napadač Radničkog Pavkov, vinuo se kroz vazduh i glavom uputio udarac ka desnom gornjem uglu gola Čukaričkog. Golman gostiju Belić je napravio prelepu golmansku paradu i vrhovima prstiju izbacio loptu u korner. U akciji nakon izvedenog kornera, okušao se i japanski internacionalac u redovima Nišlija, Rijota Noma, šutirao odlično sa preko trideset metara, ali golman gostiju, uz dosta sreće ukrotio ovaj udarac.

Potom je usledio period igre kada su gosti uspostavili ravnotežu na terenu, ali nakon odličnog šuta Drinčića u 23. minutu i brze kontre Ovusua u 33. kada je izašao sam pred golmana Živkovića, koji je odlično intervenisao, rezultat se nije menjao.

Imali su šansu i domaći u ovom periodu igre, ali Arsić je bio neprecizan, a Pavkov za malo zakasnio.

U 23. minutu, prilikom jednog duela, fudbaler Čukaričkog Asmir Kajević je nezgodno pao i teže povredio ruku, pa je kolima hitne pomoći odvezen u bolnicu.

Drugo poluvreme je, kao i prvo, počelo pritiskom domaćih na gol gostiju, koji si ipak vrlo brzo došli do svoje igre, pa je u nastavku susreta gledan ravnopravan fudbal sa šansama na obe strane. Treba pomenuti šanse za domaće fudbalere u 59. minutu kada je Mrkić, nakon dobrog prodora uputio centaršut na drugu stativu golmana Belića, a Aleksandar Jovanović nije uspeo sa 3-4 metara da je ubaci gol, pa je golman gostiju izbacio u korner. Gosti su najizgledniju priliku imali preko Docića u 76. minutu. Adamović je lepo prošao po levoj strani, sa gol-aut linije zavrnuo u kazneni prostor domaćih, a Docić bio neprecizan sa 5-6 metra. Šutirao je glavom pored gola.

Težak teren je učinio svoje, pa je, kako je utakmica odmicala i tempo jenjavao. Kada su svi pomislili da će se utakmica završiti bez pobednika i bez golova, dosuđen je kazneni udarac za Radnički. Igrao se 86. minut, Mrkić je centrirao pred gol Čukaričkog, Slaviša Stojanović glavom spustio loptu za Arsića koji je uputio udarac ka golu Belića. Na putu ka mreži gostiju, igrača Čukaričkog Darka Puškarića je lopta pogodila u ruku, a glavni arbitar ovog susreta, Jovan Šegrt iz Beograda pokazao na “belu tačku”.

Najbolji strelac Radničkog, Milan Pavkov, nije propustio priliku da penal pretvori u gol i donese veliku radost i slavlje Nišlijama.

Nakon ove pobede Radnički je zauzeo 4. mesto na tabeli sa osvojenih 36 bodova, a priliku da popravi svoj bodovni saldo imaće već u sredu, u “komšijskom derbiju”, na gostovanju u Surdulici, domaćem Radniku.

RADNIČKI – ČUKARIČKI 1:0 (0:0)
Stadion “Čair” Niš
Gledalaca oko 2000
Sudije: Jovan Šegrt (Beograd), Srđan Minić (Rača), Pavle Piper (Čačak) i Novica Anđelovski (Kačarevo)
Strelci: - 1:0 u 86. iz penala.
Žuti kartoni: Aksentijević, Petrović, Miladinović (Radnički), Bogosavac, Puškarić (Čukarički)

RADNIČKI NIŠ: Živković, Petrović, Miladinović, Simunović, Nikola Stanković, Noma, Aleksandar Jovanović (od 60. Slaviša Stojanović), Aksentijević, Arsić (od 90. Raspopović), Mrkić, Pavkov.

ČUKARIČKI: Belić, Docić, Drinčić, Bojić, Kajević (od 24. Adamović), Kopitović, Mićin (od 70. Milojević), Ovusu (od 82. Zorić), Puškarić, Jovanović, Bogosavac.