Vrščanima prijalo kraj Ibra

Utakmica Sloge i Vršca dobila je značaj i pre samog odigravanja. KK Sloga se uključio u akciju pomoći za lečenje 11-godišnjeg Nemanje Aćimovića, pa je cilj bio animirati javnost da što više ljudi kupi ulaznicu i tako pomogne mladog sugrađanina. Blizu 2000 gledalaca je gromkim aplauzom pozdravilo mladog sugrađanina koji je bio prisutan na ovom meču.

Na samom parketu duel dva neravnopravna protivnika, Sloge koja klizi ka nižem rangu, prvi put u novom mnilenijumu i Vrščana koji uporedu nastupaju i u regionalnoj ABA 2 ligi. I početak utakmice je odmah nagovestio krajnji epilog, jer su gosti sa par trojki i sigurnih poena ispod koša došli do zavidnih 9-18 što je nateralo startega Sloge Dušana Radovića da zatraži tajm aut. Nije se ništa promenilo u nastavku meča, Vrščani su na krilima razigranog Ostojića stigli do dvocifrene prednosti i sačuvali je do kraja prvog perioda, 20-31.

Sigurna igra gostiju donela je i najveću prednost u 14. minutu 22-40 i već tada je bilo jasno ko će pobediti u ovom meču, ako je sumnja uopšte i postojala. Na velikom odmoru gosti su imali pristojinih 35-49.

U drugom poluvremenu, oko dve hiljade gledalaca se uglavnom zabavljalo prognozom kolika će biti konačana razlika u ovom meču u korist gostiju. Vrščani su polovinom treće četvrtine ostvarili i najubedljivije vodjstvo 45-66. Ipak, u završnici ovog perioda domaći su zaigrali jaku odbranu, Simeunović i Bogdanović su pogađali iz svih pozicija. To je probudilo gledaoce, Sloga je dobila vetar u leđa i smanjila na samo deset poena zaostatka 61-71.

Na samom startu poslednje četvrtine Sloga je poenima Igrutinovića došla na osam poena zaostatka i to je slutilo na dramu u hramu sporta na desnoj obali Ibra. Međutim, ništa se spektakularno nije dogodilo, jer je ekipa Vladimira Đokića mnogo ozbiljan tim da bi dozvolili da u poslednjih pet minuta prokockaju sve stečeno u ovom meču. Na kraju zaslužena pobeda Vršca rezultatom 77-89.

SLOGA – VRŠAC 77 - 89 (20-31, 15-18, 28-25, 14-15)

Nova sportska dvorana Gledalaca: 2000 Sudije: Obrknežević, Arsenijević i Miloradović (Beograd).

SLOGA: Igrutinović 14 (6 sk), Marković 6, Bogdanović 13, Milošević 3, , Mihajlović, Otović 10 (9 as), Simeunović 20 (6 sk), Ranitović 2, Ilić, Nikolić 8, Đorđević, Erak

VRŠAC: Pašajlić 6 (7 as), Mitrović 10, Glišić14 (12 sk), Kutlešić 9, Munižaba, Veljković 9 (10 sk), Jovović 5 (6 as), Savović 8, Ostojić 19, Simeunović 9 (9 sk)

Vojvodina 96 : 77 Spartak
Borac 96 : 83 Metalac
OKK Beograd 84 : 83 Dynamic
Zlatibor 98 : 68 KKK Radnički
Sloga 77 : 89 Vršac
Tamiš 60 : 71 Mladost Admiral