20.03.2011 A. Daišević

Srpska liga "Zapad": Sloga (K) – Jedinstvo (Ub) 1:0

Sloga je u svim elementima fudbalske igre bila bolji takmac, ali uimesto ubedljive pobede koju je apsolutno zuaslužila, samo minimalac. Ubljani mogu da budu srećni što su izbegli pravu katastrofu,a vratar gostiju Đurguz samo u prvih 15 minuta sprečio je tri čista gola. Već u 4. minutu Gojković je izveo korner,a lopta je lutala po gol liniji i niko je od napadača "belih" nije ubacio u prazan gol. U 7. minutu Đurović ima zicer, šutira glavom, ali Đurguz brani. Anđelković je u 15. minutu imao promašaj iz serijala "verovali ili ne". Na odličan pas Drinića mogao je da bira ugao praznog gola gostiju, ali je šutirao pored stative. Ipak, promašaj dana usledio je u 28. minutu kada je  Miletić, posle centaršuta Gojkovića, sa metar umesto mreže pogodio u nogu golmana Jedinstva. U finišu prvog poluvremena nova uzbuđenja. Prvo je Gojković direktno iz kornera pogodio prečku gola Ubljana,a onda je u nastavku akcije Drinić iskosa odlično šutirao,a Đurguz još bolje odbranio. Gosti u prvih 45 minuta samo jednom su ozbiljnije zapretili, ali je Simićev šut za siguran gol sprečio Janićijević koji je uklizavanjem sprečio najgore.

U drugom poluvremenu revija promašaja domaćih fudbalera se nastavila sve do 56. minuta. Tada je neumorni Đorđević presekao jednu loptu u ranoj fazi napada gostiju, kao na tacni poslužio mladog Anđelkovića i ovaj ne greši, 1-0 za Slogu. Imnali su domaći još prilika,a najbolju u ovom delu susreta Đorđević koji je izbegao ofsajd zamku, imao duel jedan na jedan sa vratarom Jedinstva, ali je šutirao pored gola. Od tog trenutka tempo igre je pao, gosti su malo došli do daha i do kolosalne prilike. Simić je u 75. minutu odlično šutirao, Božović odbranio, a Damnjanović "otpadak" uputio ka praznom golu domaćih. Izjednačenje je sprečio kapiten "belih" Raša Babić koji je sa gol linije izbacio loptu u polje.

Na kraju utakmice umesto sportskog pozdrava igrača dva tima usledilo je koškanje koje se pretvorilo u bokserski obračun fudbalera dva tima.  Najgore je prošao golman Sloge Aleksandar Božović koji je sa terena izašao raskrvavljenog lica. Brzom reakcijom redara i članova rukovodstva dva tima sve se brzo završilo.

Gradski stadion - Gledalaca: 300.  Sudija: Bojan Bogdanović (Čačak) . Strelac: Anđelković u 56. Minutu.  Žuti kartoni: Rovčanin, Vlašić, Mijailović (Sloga), Bešić, Damnjanović, Simić, Savović (Jedinstvo). Igrač utakmice: Miloš Đorđević (Sloga).