Srpskoligaš iz Požege održao fudbalsku lekciju kragujevačkom prvoligašu

Nakon tri pobede i jednog remija, fudbaleri Radničkog 1923 danas su doživeli i prvi poraz na pripremama, i to u susretu sa Slogom iz Požege – 1:3 (1:1). Bilo je ovo prilično bledo izdanje kragujevačkog prvoligaša, koji za devedeset minuta nije uspeo da stvori ozbiljniju priliku za gol, a jedini pogotak na utakmici postigao je iz kaznenog udarca sa jedanaest metara.

Trener Slaviša Kovačević nikako ne može da bude zadovoljan izdanjem svoje ekipe na današnjoj proveri protiv srpskoligaša iz Požege. Jeste da su pripreme u punom jeku, da se trenira dva puta dnevno i da su noge „teške“, ali to nikako ne sme da bude alibi za jednu ovako slabu partiju popularnih „crvenih“. Fudbaleri Radničkog 1923 bili su maltene bezopasni po gol gostiju tokom svih devedest minuta, a pad koncentracije i neshvatljive greške u odbrani dovele su do tri jeftino primljena gola i prvog poraza na pripremama.

Na drugoj strani, gosti iz Požege pokazali su da se sa pravom nalaze u vrhu tabele Srpske lige Zapad. Predvođeni sjajnim napadačkim trijom Stojaković-Grujičić-Plazinić, Požežani su znalački kaznili sve propuste u odbrani Kragujevčana i na kraju zasluženo slavili.

Nije ovo bila utakmica bogata šansama. Borba se uglavnom vodila na sredini terena, gde su igrači gostujućeg tima pokazali veću čvrstinu u duelima.

Sloga je do vođstva došla u 15. minutu utakmice. Ristić je sa desne strane ubacio loptu pred gol Radničkog, gde ju je Grujičić neometano sproveo u mrežu.

Domaći su prvi put ozbiljnije zapretili tek u 21. minutu, kada je Ognjen Ilić iskosa sa desne strane šutirao u suprotan ugao gostujućeg gola, ali se Glintić istakao i izbacio loptu u korner.

Jedna od akcija Kragujevčana u prvom delu susreta

Kragujevčani su do izjednačenja došli u finišu prvog dela igre. Duel Đurđevića i Vlašića pred golom Sloge sudija Dimitrijević okarakterisao je kao prekršaj za najstrožu kaznu. Usledili su burni protesti gostiju, posebno Vlašića, koji je na kraju morao na prevremeno „hlađenje“ u svlačionicu, a umesto njega u igru je ušao Nikolić. Loptu je „na kreč“ namestio Nenad Đurđević i hladnokrvno, popularnom „panenkom“, poslao loptu u mrežu.

Do odlaska na odmor Ristić je pokušao da iznenadi Rumenića, ali se golman Radničkog nije dao prevariti.

Drugo poluvreme Radnički je počeo sa potpuno novom postavom. Jedino je Uroš Vidović bio prinuđen da odigra svih devedeset minuta, pošto trener Kovačević nije danas mogao da računa na novajliju Milana Jokića zbog povrede ruke.

Igrao se 60. minut kada su gosti iz Požege ponovo poveli. Bio je to pravi poklon-gol; Marković je izgubio loptu pred golom svog tima, što je iskoristio Plazinić i rutinski savladao nemoćnog Rumenića.

Trinaest minuta kasnije Kragujevčani su bili prinuđeni da po treći put vade loptu iz svoje mreže. Đukić je odličnim centaršutem sa desne strane „spojio“ sa golom Ristića, kome nije bilo teško da se „pokloni“ i glavom smesti loptu u mrežu.

U poslednjih petnaestak minuta utakmice nije bilo izrazitih prilika, izuzev dobrog udarca Ristića, koji je Lazar Raičević skrenuo u korner.

RADNIČKI 1923 – SLOGA (Požega)  1:3 (1:1)

Pomoćni teren stadiona „Čika Dača“
Gledalaca: 100
Sudija: Srđan Dimitrijević (Kragujevac)
Strelci: Grujičić u 15, Plazinić u 60. i Ristić u 73. minutu za Slogu, a Đurđević u 40. minutu iz jedanaesterca za Radnički 1923

RADNIČKI 1923: Rumenić, Varjačić, Božović, Petrović, Živanović, Vidović, Hvang, Matejević, Gavrović, O. Ilić, Đurđević. Igrali su još: Raičević, Todorović, Dragačević, Marković, M. Ilić, Aleksijević, Lukić, Miljuš, Vićentijević, Maksimović.

SLOGA: Glintić, Marjanović, Janjić, Božić, Vlašić, Stanić, Ristić, Danilović, Plazinić, Stojaković, Grujičić. Igrali su još: Radojičić, Glišović, Nikolić, Vasiljević, Lakićević, Đukić, Ivanović.

Narednu proveru fudbaleri kragujevačkog prvoligaša imaće u utorak, 13. februara, kada će gostovati ekipi Mladosti u Lučanima.

Smederevo 1924 1 : 1 Železničar
Šapine 0 : 0 Mokra Gora
Radnički 1923 1 : 0 FAP
Mihajlovac 1934 0 : 3 Sloga (P)
Polet (LJ) 1 : 1 Šumadija 1903
Budućnost Krušik 2014 5 : 2 Jošanica
Zlatibor (Č) 1 : 2 Karađorđe (T)
Loznica 1 : 1 Jedinstvo Putevi