Napoli ispao

Fudbaleri Partizana porazom u Plzenju okončali su nastup u Ligi Evrope ove sezone.

Beograđani su izgubili od Viktorije 2:0, pa su sa ukupnih 3:1 završili evropsku odiseju u 1/16 finala Lige Evrope.

Prvi gol u revanšu postigao je Krmenčik u 67. minutu, a zaključio je Cermak u posljednjim trenucima nadoknade.

Partizanu je trebalo da postigne makar gol, ali nijesu bili uopšte opasni, naprotiv bili su u podređenom položaju u većem dijelu meča. Jedinu pravu šansu propustio je Suma koji je sedam minuta prije kraja šutirao glavom preko gola.

Taj fudbaler ušao je u igru 12 minuta prije posljednjeg zvižduka umjesto našeg Marka Jankovića.

Napoli je bio na rubu senzacije u Lajpcigu. Nakon poraza od 3:1 pred svojim navijačima, italijanski tim je u revanšu stigao do 0:2.

Zjelinski i Insinje doveli su goste na korak do čuda, ali su ipak na kraju Njemci se radovali.

Lacio je bio ubjedljiv i nakon poraza u prvom meču deklasirao je Steauu 5:1.

Marušić je odmarao u pobjedi koju je sa tri gola potpisao Ćiro Imobile. Golove su još postigli Bastos i Anderson. Počasni gol za goste dao je Gnoere.

Derbi je opet pripao Lionu. Francuski sastav je i u gostima pobijedio Viljareal i to 1:0 golom Traorea, nakon što je Kosta isključen zbog protesta nakon sudijske odluke da mu se svira faul na centru terena.

Atletiko je rutinski ovjerio prolaz protiv Kopenhagena. 1:0 u revanšu ukupnih 5:1, a jedini gol dao je Gameiro u sedmom minutu.