21.03.2018 Administrator

Veliki preokret Srbije

Reprezentacija Srbije ostvarila je izuzetno važnu pobedu nad Švedskom 30:23 (9:15) u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj. Niška hala "Čair" posvedočila je sjajnom preokretu srpskih rukometašica, koje su u drugom poluvremenu slomile otpor polufinaliste prošlog Svetskog prvenstva u Nemačkoj. Junak meča bila je Katarina Tomašević sa 22 odbrane.

Šveđanke nisu postigle gol čitavih 17 minuta u drugom delu...

Drugi duel dva velika rivala zakazan je za subotu (16 časova) u Ševdeu, koji će najverovatnije i odlučiti o pobedniku u grupi.

Niš – Dvorana: Čair. Gledalaca: 1000. Sudije: Andorka i Hučer (Mađarska). Sedmerci: Srbija 2(2), Švedska 1(1). Isključenja: Srbija 2, Švedska 2 minuta.

SRBIJA: Radosavljević 4 (1), Krpež-Šlezak 8 (2), Lekić 1, Števin 5, Lavko 1, T. Radojević 4, Pop-Lazić, D. Radojević, Obradović 4, Tomašević (22 odbrane, sedmerac), Nikolić, Stoljiković, Cvijić 5, Čolić, Stošić, Dmitrović.

ŠVEDSKA: Bundsen (11 odbrana), Melegard, Stromberg, Roberts 2, Sand 2, Lundstrom, Gustin 3, Iden 1, Vestberg, Val, Lagersvist, Gulden 5 (1), Hagman 5, Jakobsen, Alm 4, Hvenfelt.

Igračica utakmice: Katarina Tomašević (Srbija)

SEMAFOR: 2:4 (7.) 3:6 (10.) 4:9 (17.) 6:9 (21.) 9:11 (26.) 9:15 (30.) 14:17 (36.) 20:20  (41.) 20:22 (43.) 26:22 (54.)

Uspele su Šveđanke da u prvom poluvremenu u potpunosti neutrališu srpski pozicioni napad. Uz raspoloženu Joanu Bundsen na golu, kvalitetna odbrana Švedske svela je Srbiju na tri gola u prvih 10 minuta (3:6) kada je reagovao selektor Ljubomir Obradović tajm-autom.

Nastavio je četvrtoplasirani sastav sa prošlog Svetskog prvenstva u Nemačkoj da briljira u odbrani do 17. minuta i vođstva 9:4 preko iskusne Dženi Alm.

Osim Katarine Tomašević, koja je briljirala među stativama, kapiten Katarina Krpež Šlezak povukla je svoj tim do 9:11, kada je usledila serija promašaja srpskih bekova što su Šveđanke kaznile do odlaska u svlačionicu preko rastrčane Natali Hagman.

Drugo poluvreme, u potpunosti druga priča. Mnogo kvalitetnije u odbrani i raznovrsnije u napadu zaigrale su srpske rukometašice, toliko da je samo 10 minuta bilo dovoljno da Sanja Radosavljević anulira prednost gošći - 20:20.

Uspela je još Izabela Gulden da odvede svoj tim na 20:22 (42.), kada je usledila ubitačna serija domaćeg sastava nošenog podrškom sa tribina, ali pre svega, na krilima fantastične Katarine Tomašević.

Kada je Dijana Števin pogodila za 26:22 u 53. minutu, to je bio šesti gol u nizu Srpkinja u seriji u kojoj Šveđanke nisu zatresle. Iskusni desni bek, odveo je dva minuta kasnije naš državni tim i na + 5 - 27:22.