Čudna utakmica u Dobanovcima

Fudbalski klub Inđija je juče izgubio utakmicu u Dobanovcima. Budućnost je slavila sa bele tačke. Svoje viđenje posle meča je imao šef stručnog štaba zeleno-belih Srđan Blagojević.

Srđan Blagojević, Foto: Anđelko Belić

"Čudna utakmica, ne dešavaju se svake nedelje ovakve stvari. Domaćin motivisan i agesivan, mi na momente spremni da odgovorimo istom merom. Borba oko "druge lopte" je dominirala u prvom poluvremenu do trenutka kada ostajemo bez Prekovića. Nakon toga, utakmica dobija drugi tok... Pritisak domaćina, naša kompaktnost u odbrani, Stanivuković siguran kod 2-3 šanse domaćina, a mi u kontranapadima nismo iskoristili izgledne prilike preko Nikodijevića i Stoiljkovića. Na kraju u 90. minutu, u skoku Nikolića pogađa lopta u ruku i domaćini povedu iz penala. U nadoknadi, zicer za Stoiljkovića, ali ostaje 1:0. Velika borbenost igrača nije nagrađena bar bodom...

U okolnostima koje su bile, u najmanju ruku, nepovoljne za nas, jako je teško komentarisati dok se ne pogleda snimak. Žao mi je i zbog momaka i zbog trenera iz stručnog staba i ljudi iz Uprave, jer u pojedinim trenucima imam utisak da sav trud i pošten odnos prema fudbalu  i prema poslu kojem se bavimo, nisu najbitnije stvari. Ovog puta ćemo sve prihvatiti kao sastavni deo, i bavićemo se samo onim našta možemo da utičemo. A to su, unapređenje dobrih stvari i korekcije grešaka, kojih je svakako bilo na ovoj utakmici tj. unapređenje igre sopstvenog tima."