Omladinska liga Srbije: Inđija - Radnički (P) 4:0

Derbi začelja Omladinske lige Srbije je u rezultatskom pogledu sasvim zasluženo pripao fudbalerima Inđije. Pobeda je nagoveštena praktično na samom početku utakmice kada je Živković doveo svoj tim u vođstvo. Igrao se tek drugi minut kada je Nemanja Mrđa dobro proigrao Radića, a ovaj kao vihor ušao u kazneni prostor, zavrnuo je loptu gotovo sa korner linije u peterac gostiju i Živkoviću nije bilo teško da pogodi praktično praznu mrežu. 1:0.

Inđija - Radnički Pirot, foto: Anđelko Belić

U nastavku smo videli i dobre akcije oba tima, a kod Piroćanaca su se posebno sa borbenošću, ali i znanjem isticali mladi igrači poreklom iz Kine.

Drugi gol je pao u 33. minutu. Bila je to akcija u tri poteza. Na sredini terena kapiten domaćina Banjac lepo upošljava Radića, ovaj opet vuče loptu, ali ka srcu kaznenog prostora gosta, na nekih 18 metara lepo upošljava  Milinkovića, koji zaobilazi golmana i lagano sa peterca šalje loptu u mrežu, 2:0.

U drugom delu meča slična igra dva rivala. Gosti praktično bez prave prilike za gol, a domaćin je još dva puta zatresao mrežu danas slabog Zvezdana Cvetanovića. Upravo golman gosta je kumovao kod oba gola domaćina. Tako je 3:0 bilo u 57.minutu. Bio je to slobodan udarac za Banjca. Uputio je ovaj igrač loptu preko živog zida. Ne baš jak šut ide u ruke golmanu, koji je u pokušaju hvatanja odbacuje na nogu Nemanji Mrđi kojem taj poklon dobro dolazi za pogodak i 3:0.

Samo dva minuta kasnije i nov gol domaćina. Opet je u režiji golmana Radničkog. Radić koji je bio i najagilniji u svom timu pronalazi Nemanju Mrđu, ovaj petom vraća loptu ka Živkoviću, usledio je šut ovog igrača. Lopta prolazi kroz noge kapitenu gosta, ide ka golmanu, koji nije spustio "suknjicu" i ona mu kroz ruke i noge odlazi u gol. Gol koji ni u kategoriji "petlića" ne bi bio moguć, 4:0.

Do kraja meča vredan pažnje je bio još samo žuti karton za domaćeg kapitena u 60.minutu. I naravno pažnja ka deliocu pravde. Ova liga svakako zaslužuje ovakav profesionalan odnos kakav je danas u Inđiji imao Novica Anđelovski sa svojim pomoćnicima.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 100. Sudija: Novica Anđelovski iz Kačareva, pomoćnici: Dragan Peranović iz Šajkaša i Goran Beljić iz Bele crkve. Delegat: Miodrag Miljković iz Beograda. Strelci: Živković 2' i 59', Milinković 33', Nemanja Mrđa 57' - Inđija. Žuti karton: Banjac 60' - Inđija.

Inđija: Vojvodić, Tepavčević (Arsić 77'), Unković, Petar Mrđa (Stanojević 14'), Milinković (Zeljković 66'), Živković (Puzić 61'), Radić, Krstić, Banjac (K) (Vučković 71'), Ilić, Nemanja Mrđa. Trener: Miroslav Blanuša.

Radnički Pirot: Cvetanović, Chenyu (K), Kamenović, Sava Lučić (Cvetković 61'), Honezhi, Milatović (Jovan Lučić 66'), Shuainu (Luka Ćirić 66') , Shaochen (Jovanović 80'), Đorđević, Xuchen (Ćirić 80'). Trener: Bratislav Mitrović.

Spartak 1 : 2 Radnički (N)
Vojvodina 1 : 1 Napredak
Moravac Orion 0 : 3 Čukarički
OFK Beograd 3 : 4 Partizan
Inđija 4 : 0 Radnički (P)
Voždovac 1 : 1 Crvena zvezda