OFK Beograd na Carevoj ćupriji samo do boda

U svojevrsnom fudbalskom matineu, po jakom suncu, sa terminom od 10 sati ujutru, prisutni na stadionu na "Carevoj ćupriji" nisu mogli preterano da uživaju u prikazanom fudbalu. Nakon izjednačene igre, oba tima su uspela da zatresu mrežu po jedan put. BASK-OFK Beograd 1-1 (1-0).

Utakmicu je sa kupe, nakon odlaska trenera Petra Divića, vodio Đorđi Serpak, a u odnosu na utakmicu protiv Prve iskre odigrane u prošlom kolu među starterima su se našli Ignjatović koji je zauzeo mesto Milutinovića, kao i Minić koji je menjao povređenog Iličića.

Počelo je dosta loše po naš plavo-bele jer su domaći već u 8. minutu meča došli do svog jedinog poogotka na ovom susretu. Golu je prethodila stopostotna šansa BASK-a kada je bravurozno svoj gol spasao Čupić, ali samo nekoliko sekundi kasnije primamo gol nakon rutinske akcije domaćih i koju pogotkom završava Tomović.

Slabo je šta funkcionisalo na željenom nivou u plavo-belim redovima. Pogotovo su bili loši u defanzivi i  "zadnja linija" je bila dosta nesigurna, te pravila niz grešaka. U prvom poluvremenu sa gostujuće strane u ofanzivi možemo da izdvojimo samo pokušaj Radunovića iz šestaesterca.

U nastavku igre nešto bolja partija plavo-beli, ali svakako nedovoljna za pobedu. Domaći imaju nekoliko dobrih prilika, ali su bili "traljavi" u završnici, nedovoljno ubojiti za našeg Čupića koji je lako neutralisao njihove pokušaje.

Čini se da su na ovom meču zakazali bočni igrači koji su nas navikli da svojim brzim prodorima lako dolaze do protivničkog šesnaesterca. Ni Lazić ni Janjić nisu imali previše upotrebljivih napada, a nisu im u tome pomagali ni bekovi.

Domaći su u 71. minutu tražili jedanaesterac, najviše se bunio trener Đurović pa je nakon žučne rasprave sa arbitrima zaradio i isključenje.

U 82. minutu ipak plavo-beli dolaze do boda. Nakon prekršaja nad Radunovićem u kaznenom prostoru domaćih, sudija Anđela Petrović pokazuje na "belu tačku", a siguran egzekutor bio je Krstić koji golmana šalje u jednu, a loptu u drugu stranu gola. Krstić je nakon ovog pogotka vodeći strelac ekipe sa 13 postignutih golova na 19 odigranih prvenstvenih mečeva!

Na kraju nerešen rezultat i neubedljiva partija plavo-belih igrača. U narednom meču na Karaburmi dočekujemo ekipu BSK iz Borče.

BSK Batajnica 0 : 1 Sopot
Stepojevac Vaga 1 : 1 Radnički (NB)
Žarkovo 2 : 1 IMT
BSK Borča 2 : 3 Radnički (O)
BASK 1 : 1 OFK Beograd
Prva Iskra 3 : 0 GSP Polet Dorćol
Jedinstvo 1 : 0 Kolubara
Lokomotiva 1 : 1 Grafičar