Glavu gore Piroćanci, vratićete se, bila je ovo poruka Kragujevčana na kraju utakmice!!!

"Kad dodje nedelja, ja nemam nikoga , jedino ti si u srcu mom…"

Ovako su pesmom Pirgosi ispratili svoje ljubimce, želeći da tako pokažu svoju ljubav prema Klubu, ali i da pošalju poruku Srbiji, da je Radnički "živ" i da će se u Pirotu i dalje igrati fudbal!

Ovim utiskom koji vraća veru započinjm tekst  u želji da zaboravim novu gorčinu. Na očigled gledalaca, smejali su se i Kragujevčani oko nas, Radničkom je danas PONOVO SVIRAN,  TRINESTI penal u ovoj sezoni! Da li postoji druga reč osim sramote i zlostavljanja jednog Kluba velike tradicije. Što mi reče "Laza" u telefonskom razgovoru, posle meča,  da rekao sam mu. Penal nije bio, "zašto si zakuvao" utakmicu. Lazarević je još poručio da će Radnički nastaviti da sportskim načinom BRANI FUDBAL, da će se on i njegovi momci boriti za Grad, Klub, navijače!

Naime u 63. minutu, Miloš Nikolić je pre igrača iz Kragujevca izbacio loptu, natrčao je centarfor i pao preko M. Nikolića. Sudija Momčilo Marković, još uvek zelen,  za prave procene, ili pak možda, shodno navici koja već postoji, ponovo je "opalio šamar" Radničkom i svirao PENAL!!!!

Prvo poluvreme obeležila su dva prelepa gola. Prvi nije skoro vidjen na Stadionu kraj Nišave. Veoma rano u 15.minutu "Žordi" Jovanovic je sa 35  metara uputio precizan, snažan udarac, pravi projektil. Lopta nošena vetrom pronašla je svoje mesto u desnom gornjem uglu. Evrogol za zasluženo vodjstvo domaćina-1:0.

Minut kasnije obrukao se Lukić, polutka gostiju,  koji je sa 8 metara šutirao preko gola Pokušao je da uzvrati Jovanoviću, desni bek Matijević. Sa 30 metara, nova "bomba" ali preko gola. I konačno u 32. minutu Željko Dimitrov je pretrčao odbranu gostiju "protutnjao" u šesnaestetrac, kao u Novom Pazaru i lepo upućenu loptu od Jovanovića poslao u ugao gola nemo'nog Raičevića. Do kraja prvog dela igralo se otvoreno i korektno sa obe strane sa po kojim pokušajem pred golom.

Sve pohvale za Pirgose i navijačku grupu iz Kragujevca, koji su očigledno dobri  prijatelji, navijali su primereno, korektno, kako se i igralo. U poluvremenu sručilo se nevreme, kiša je padala i u prvih petnaestak minuta nastavka.

Imali su domaći novu priliku u 75. minutu kada je B. Mančić odlično centrirao, paralela pred gol, Neca Petrov je klizeći šutirao ali kraj gola.

Kragujevčani su u nastavku  nekih petnaestak minuta bili bolji, napadali na gol Stamenkovića, ali bez dobre završnice.

Željko Dimitrov je mogao da na svoj konto upiše još jedan gol. Izašao je sam ispred Raičevića, šutirao je snažno iz peterca, ali je golman gostiju pokazao svoje kvalitete, kao u rukometu  nogom je zaustavio udarac.

U 81.miutu proslavio se ponovo golman gostiju. Posle kornera, Bojan Dojkić je glavom ciljao u desni donji ugao, ali je Kragujevčanin fenomenalno  izbacio loptu u korner.

I to bi bilo ono najintersantnije na meču. Vraćamo se kraju,  pozdravu Pirgosa i apaluzima fudbalera, ali i penalu koji nas je na poseban način ponovo uznemirio.

Da se razumemo, taj penal nije ama baš ništa, ispostavilo se na kraju,  značio Kragujevčanima, osim što je nekim igračima gostiju bilo nepijatno. Ne želim da mislim da je i to uradjeno s namerom, da se brojka penala protiv Radničkog poveća.

Ono što vraća veru! To je da da je ekipa Gorana Lazarvića, danas bez Žeradjanina i Lišćevića,  još jednom je pokazala da je prava šteta što napušta Prvu ligu.

Način na koji su se pozdravili igrači i jednog i drugog tima na kraju, doživeli smo kao poruku  Kragujevčana da je šteta da jedan ovakav tim sa ovakvim, uslovima, ponašanjem igrača i publike, ovakav sportski grad neće biti član jednog kvlitetnog  fudbalskog društva. Kao da  su momci iz Kragujevca poručili "Glavu gore  Piroćanci, vratićete se"!!!

Prva liga Srbije 27. kolo: Radnički (P) – Radnički 1923  2:1 (2:0)

Radnički (P): Stamenković -, Stojanovski6 ( Andjelković) B. Mančić 6 , Filipović 7, Miloš Nikolić 6, Dojkić 7, Tolić 7,  N. Petrov 7,  Dimitrov 8,(M. Mnčić) Jovanović 8, Spasić6, ( Xuchen Yao). Rezerve: Bulajić, Xuchen Yao, Andjelković, D. Petrov, Mijalković, N. Mančić, M. Mančić

Strelci  1:0 Jovanović 15. minut, 2:0 željko Dimitrov 32. minut, 2:1 Lukić 63. minut PONOVO PENAL!! Igrač utakmice Jordan "Žordi" Jovanović ( Radnički Pirot). Sudije: Momčilo Marković Beograd Ivan Krstić Jakovo, Nenad radoičić Vrčin.