11.11.2007 A. Daišević

Sloga (K) - Metalac (K) 2:1
Prosečan fudbal, malo gledalaca, očajan teren u zaslužena pobeda Sloge. Tako bi u najkraćem mogao da glasi komentar gradskog kraljevačkog fudbalskog derbija u koji je Sloga ušla bez osam standardnih prvotimaca koji su odrađivali kaznu zbog žutih kartona. Metalac pet godina ne zna za trijumf protiv „belih“, a tako će ostati i na kraju ove 2007. godine. Gosti su u prvom minutu mogli do gola, ali je šut Belopavlovića završio u spoljnom delu mreže. Sloga je uzvratila preko Rikanovića u 4.minutu, ali je najbolje prilike u prvih 45.minuta propustio napadač „belih“ Dejan Stojković. U 12.minutu ciljao je gornji desni ugao gola Metalca, ali za malo bio neprecizan. U 31.minutu stopostotna šansa za Stojkovića, ali umesto mreže lopta je završila u gol autu. U nastavku bolji početak Sloge i dva ekspresna gola. Na jednu dubinsku loptu Stojković je dobro reagovao i prosledio u mrežu. U tom trenutku vladala je mala nedoumica, jer je pomoćni sudija signalizirao ofsajd, ali Rikanovića koji nije uticao na igru, niti je dirao loptu, pa je Đurović spravom pokazao na centar. U 53.minutu Otašević je direktno iz kornera iznenadio Gavcrilovića, oštra lopta pogodila je prečku i skliznula iza linije, a Vrljičak je bio tu da potvrdi pogodak. Do kraja vredi zabeležiti zicer šansu mladog Nikačevića, ali je R.Vlašić sa gol linije izbacio loptu u aut. U 84.minutu posle prekršaja nad Kundovićem opravdano je dosuđen jedanaesterac za Metalac,a R. Vlašić je bio precizan za konačnih 2-1. Teren na Gradskom stadionu je najveći krivac što nije bilo više pravih prilika, golova i što nije prikazana bolja igra dva gradska rivala.
Sloga: Ćirica, Bižić (Korićanac), A. Drašković, Vrljičak (Milovanović -), Ribać, Ćirović, S. Drašković, Pavlović (Nikačević), Rikanović, Stojković, Otašević
Metalac: Gavrilović, Belopavlović, V. Vlašić, R. Vlašić, Kundović, Janićijević, Brkušanac  (Vasović -), Sazdov  (Jojić), Vukojičić, Mladenović  (Jovanović), Barjaktarević

Mačva 2 : 0 Morava (VP)
Železničar 1 : 2 Sloboda (Č)
Sloga (BB) 1 : 1 Sloboda (U)
Sloga (K) 2 : 1 Metalac (K)
Sloga (PM) 2 : 0 Radnički (K)
Jedinstvo 3 : 1 Inon