16.04.2012 S. Blagojević

Pomoravsko-Timočka zona: Juhor - Jedinstvo 1:1

Odavno u Obrežu nije vladalo veće interesovanje za neku utakmicu kao za derbi između Juhora i Jedinstva. Pune tribine privukle su mnoga poznata lica među kojima posle dužeg vremena i ugledne Obreške biznismene Dejana Jevtića i Gorana Simonovića. Po raskvašenom terenu praštalo je na sve strane. Golmani na mukama i obojica i Maksimović i Ostojić bi bili među najboljima jer su u nekoliko navrata sprečili protivničke napadače bravuroznim intervencijama da postignu golove da i jedan i drugi ne snose krivicu za primljene golove. Gosti su poveli u 27 minutu preko Brankovića koji je primio loptu na dvadesetak metara video da je Maksimović izašao nekoliko metara van linije i manirom rasnog strelca ga lobovao za 0: 1. Ostaće posle toga upamćene dve bravurozne intervencije golmana Ostojića koji je maltene odbranio šuteve napadača Juhora sa 3-4 metra. Trener domaćih Jovičić odmah na startu drugog dela izvršio je dve izmene umesto Rajkovića i Simonovića ušli su Jeremić i Radić a ovaj drugi mu se u 73 minutu odužio golom za konačnih 1: 1 pošto mu je Bloagojević uputio jednu dubinsku loptu on je primio na dvadesetak metara i poslao je u mrežu pored nepotrebno istrčalog golmana Ostojića. I na kraju moramo pomenuti danas vrlo slabog sudiju Sokol Đorđa. Svojim odlukama unosio je neptrebnu nervozu na i onako nervozne aktere utakmice. Dozvolio je brdo prigovora koje nije sankcionisao a o lošim procenama prilikom dodeljivanja javnih opomena i da ne govorimo. Sve u svemu derbi je prošao a odgovorni koji vode ligu morali bi da za ovakve utakmice delegiraju najbolje sudije, sudija ove utakmice svakako nije u toj kategoriji.

Strelci: 0:1 Branković u 27, 1:1 Radić u 73 minutu. Stadion Juhora u Obrežu, gledalaca 600. Sudija Sokol Đorđe 5, 5 (Zaječar). Opomenuti igrači: Blagojević i Jeremić (Juhor), Stević i Anđelković (Jedinstvo).

Juhor: Maksimović 6, Rajković 6, 5 (Radić 7, 5), Ćosić 5, 5, Savić 7, Žerjav 7, 5, Blagojević 7, 5, Mladenović 7, Simonović 5, 5 (Jeremić 6, 5), Mihajlović 6, 5, Šljivić 7, 5 (Tomić-), Milanović 6, 5.
Jedinstvo: Ostojić 7, Ivanković 6 (Dinić-), Branković 7, 5, Marković 6, 5, Vučković 7, Anđelković 7, Marjanović 6, 5 (Gajić 6, 5), Mitrović 6 (Matejić 6, 5), Trifunović 6, 5, Stević 6, 5Andrić 6, 5 Igrač utakmice: Žerjav Goran (Juhor)

Rembas 3 : 0 Župa
Majdanpek 3 : 0 Jedinstvo (P)
Đerdap 3 : 1 Dunav
SFS Borac 3 : 2 Napredak
Slatina 1 : 8 Juhor
Pepeljevac 2 : 2 Timočanin
Ozren 6 : 2 FUD
Morava (Ć) 4 : 2 Kablovi