03.09.2012 V. Janković

Temerinci pevajući iz Sombora

U trećem kolu prvenstva Srpske Lige Vojvodina, fudbaleri temerinske Sloge, sasvim zasluženo su trijumfovali u Somboru i sa gradskog stadiona odneli sva tri boda, ostvarivši i drugu pobedu, posle tri odigrana kola. Domaći fudbaleri, po kozna koji put, ostali su praznih šaka pred svojim navijačima i ispoljili stare boljke , neefikasnost i slabo izdanje u gotovo svim linijama svoga tima. Iako se danas očekivalo više od fudbalera koji su igrali u svojim crveno-belim dresovima, jer su konačno registrovani , sa pravom nastupa , dvojica pridošlica Radničkog, Makar i Stanković, izostalo je to očekivano bolje izdanje ekipe koja se do juče takmičila u prvoligaškoj konkurenciji. Malo je igrača poput Banića , Petreša, Paunovića koji su svojim zalaganjem zaslužili prelaznu ocenu na ovoj utakmici, a danas su se namerili na iskusnu ekipu koja se dugi niz godina takmiči u trećeligaškoj konkurenciji.

Znali su danas temerinci dati gol, razvlačiti igru, čuvati rezultat, simulirati u trenucima kada imaju vođstvo, i na kraju , odugovlačiti vreme. I prvu ozbiljniju šansu na utakmici imali su upravo gosti iz Temerina, u 13 minutu, centarfor Bajić je, sa desne na levu stranu, zaobišao nekoliko fudbalera i istrčalog golmana Šarića ali je otišao sasvim iskosa gde ga je Veselinović sprečio da nešto ozbiljnije učini. Tek posle pola sata igre, tačnije u 35 minutu, Baljak upućuje neprecizan udarac ka golu gostiju, a samo minut kasnije Sloga dolazi do vođstva preko najopasnijeg igrača , centarfora Bajića koji utrčava u prazan prostor i plasira loptu pored golmana Šarića. Da poveća vođstvo, imao je desni vezni napadač , Samardžić kada je obišao svog čuvara po levoj strani, ali se kod šuta malo preračunao i lopta nije završila tamo gde je on želeo. Tri minuta pre odlaska na odmor, jednu ubačenu loptu sa leve strane , nespretno je odbio Zečević , i vratio je na noge Faberu koji je neometan, dobro i precizno šalje u levi ugao gola Jorgića za 1: 1

Nastavak susreta u drugom poluvremenu donosi više radosti gostima, jer su opušteni ušli u nastavak borbe sa domaćinima, kojima ništa nije išlo za nogom. Gol odluke pao je u 50 minutu a strelac je bio, niko drugi, nego nekadašnji igrač somboraca Đorđe Jocić, koji je neopreznom Desnici oteo jednu loptu na dvadesetak metara od gola i krenuo ka golu i sa preciznim šutem, u suprotan ugao, savladao Igora Šarića. U traljavim napadima u nastavku, Makar je u 67 minutu pogodio čuvara Slogine mreže Jorgića, a isti se istakao dobrom odbranom sedam minuta kasnije kada je posle jednog kornera odbranio šut Banića glavom U pokušajima da nešto više učine, fudbaleri Radničkog su netačnim dodavanjima i greškama samo otežavali sebi posao. i trošili vreme , dok je gost znao to obilato da koristi i još ponekim izležavanjem na terenu "ukrao" poneki minut. Suđenje Pantovića iz Rume sa svojim pomoćnicima bilo je na visini zadatka, a u svemu su mu pomogli svojim ponošanjem i sami akteri ove utakmice.

Sombor 02. septembar 2012. god. Stadion gradski. Gledalaca 250. Sudija Pantović (Ruma) pomoćnici : Blažov (Ruma) Marinkov (Zrenjanin) Delegat Ivan Šibul (Kikinda) Strelci : Faber u 42 za Radnički i Bajić u 36 i Jocić u 50 za Slogu Žuti kartoni : Baljak Banić i Petreš (Radnički) i Kovačević i Grahovac (Sloga) Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Bajić (Sloga)
Radnički : Šarić, Veselinović (Ismaili), Baljak (Bujak), Desnica, Banić, Banić, Petreš, Makar, Hoesisslavski, Stanković, Paunović i Faber.
Sloga : Jorgić. SuvajdžićSlepčević, Stanojev, Kovačević, Jocić, (Guberinić), Grahovac (Đukić)Samardžić, Bajić (Silađi), Sukić i Zečević.

ČSK Pivara 6 : 1 Cement
Jedinstvo (SP) 1 : 1 Srem
Tekstilac 2 : 1 Radnički (Š)
Mladost 0 : 1 Palić
Radnički (S) 1 : 2 Sloga
Dinamo 0 : 2 Bačka Topola