Uspešan start Lavova u Prvoj rukometnoj ligi

U prvoj prvenstvenoj utakmici u okviru Prve rukometne lige koja je odigrana 22.09.2012. godine ekipi Lavova je gostovao RK Metalac iz Futoga. U punoj hali pred oko 600 gledalaca Lavovi su zabeležili svoju prvu pobedu. U sjajnoj atmosferi Lavovi su uspeli da trijumfuju nad gostima rezultatom 23-20 (poluvreme 12-11). Tokom cele utakmice rezultat je bio neizvestan da bi Lavovi u 45. minutu uspeli da povedu sa 4 razlike i od tada pa do kraja utakmice pobeda Lavova nije doveđena u pitanje. Sastav RK ''Lavovi BP'': Porobić (7), Kozomora (2), Vrućinić (2), Pejak (2), Rađenovic B., Rađenovic D, Kovačević, Maksimović, Kralj, Perleta, Stanojčić, Karanović, Jović (2), Novaković, Puđa (6), Knežević (2) .

Metalac Asko Vidak 20 : 29 Proleter
ŽSK 28 : 26 Crvena Zvezda
Železničar 34 : 31 Titel Džon Dir
Sombor 27 : 33 Spartak Vojput
Mladost 28 : 31 Dinamo
Lavovi BP 34 : 30 Nova Pazova