11.11.2012 Vinko Janković

PRLS : Novi poraz električara u Mostongi

Rukometaši Somborelektra doživeli su i treći poraz u novom prvenstvu pred svojim navijačima u Gradskoj hali Mostonga. Ovoga puta su poraženi od zrenjaninskog Proleter Agroživa, koga vodi istaknuti rukometni stručnjak i nekadašnji reprezentativac Jugoslavije , Momir Rnić. Gosti iz Zrenjanina, inače drugoplasirani tim na tabeli, od

početka utakmice su dali do znanja domaćim rukometašima da će sa ovoga gostovanja u Somboru vratiti sa celim plenom , kako bi i dalje ostali u trc za visok plasmani sa velikim rivalom iz Subotice, Vojputem. Na drugoj strani, tim Somborelektra, sa slabom realizacijom, dobro čuvanim golgeterom Draškovićem, i nije mogao ništa protiv znatno jačeg rivala. Ovim porazom somborci su se našli pri samom dnu tabele i trebaće im uložiti puno napora u nastavku prvenstva kako bi izbegli zonu koja vodi u niži rang takmičenja.

SOMBORELEKTRO- PROLETER-AGROŽIV 20: 31 (8: 12) Sombor, 10. novembar 2012. godine. Gradska hala "Mostonga" . Gledalaca 150. Sudije : Radomir Ostojić i Danijel Rajković (N. Sad) Sedmerci: Somborelrektro4 (2), Proleter 5 (5) Isključenja  Somborelektro-, Proleter 6 minuta.

SOMBORELEKTRO : Bogojević, Ležajić, Drašković 2, Penzeš 3 (2), Nikolić 4, Vaci, Beslać 1, Kojić, Mijović 4, Živković 2, Smiljanić 1, Gardijan 2, Bošković 1.
PROLETER-AGROŽIV : Stoiljković, Ostojin 1, Trninić 1, Momirov, V. Knežević, 2, Bjelica 1, Čagalj, Stanić 7, (5), Lojančić 5, Ilić, Doko 6, Dimitrić 2, Kostelac 4, Davidović, Gojković i M. Knežević2.

Metalac Asko Vidak 20 : 29 Proleter
ŽSK 28 : 26 Crvena Zvezda
Železničar 34 : 31 Titel Džon Dir
Sombor 27 : 33 Spartak Vojput
Mladost 28 : 31 Dinamo
Lavovi BP 34 : 30 Nova Pazova