Pobeda za mirniju završnicu

U komšijskom derbiju, odigranom u okviru 26. kola Međuopštinske lige Aranđelovac Topola, fudbaleri Sloge savladali su ekipu BSK-a rezultatom 2: 0. Obe ekipe u meč su ušle u prilično dobroj formi. Domaći nisu poraženi u prethodnih osam mečeva, dok je niz gostiju trajao utakmicu manje. Prvo poluvreme proteklo je u opreznoj igri sa obe strane. I jedni i drugi više su pažnju posvećivali odbrani svog gola. Domaći su za nešto konkretniju igru ipak nagrađeni golom u 42. minutu. Antonijević je, u nameri da uputi centaršut 12-13 metara iskosa sa desne strane, iznenadio golmana Ristića i doveo domaće u vođstvo.

U drugom poluvremenu viđena je otvorenija igra sa obe strane. Domaći su zapretili preko Č. Petrovića već u 46. minutu, ali je njegov šut sa 15 metara završio preko gola. Najbolja akcija na meču odigrala se u 53. minutu. Antonijević je uputio centaršut sa desne strane, a A. Pavković "zaplivao" ka lopti i sa nekih 10-ak metara glavom savladao Ristića. Domaći su do gola mogli u 58. i 63. minutu, ali su udarci Antonijevića i J. Petrovića zavšili inad gola gostiju. Prvi šut ka golu domaćih gosti su uputili u 75. minutu, ali je udarac Rankića golman Jelesijević bez većih problema uspeo da zaustavi. Do kraja meča viđena je po jedna prilika na obe strane. Udarac Lukića iz slobodnog udarca sa 25 metara odbranio je Jelesijević u 81. minutu. Antonijević je bio u prilici u 88. minutu, ali je šutirao pored gola. Sve u svemu, potpuno zaslužena pobeda domaćih za nastavak niza od devet mečeva bez poraza i za opušteniju igru u finišu prvenstva.

Sloga (Zagorica) - BSK (Belosavci) 2: 0

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 130. Delegat: Mileta Pavlović (Aranđelovac). Glavni sudija: Milan Milovanović pomoćnici: Nenad Rafailović i Vladimir Stojković (svi iz Aranđelovca). Strelci: Antonijević u 42. i Aleksandar Pavković u 53. minutu za Slogu. Žuti kartoni: A. Pavković (Sloga) Andrić (BSK).

Sloga: N. Jelesijević, M. Jelesijević, Dimitrijević, Gajić, MIlan Stevanović, A. Pavković, J. Petrović, Babić (od 77. Miloš Stevanović), M. Pavković, Antonijević, Č. Petrović (od 59. M. Ivanović).

BSK: Ristić, Jakovljević, Lukić, S. Luković, Andrić (od 54. Nikolić), D. Luković, Bukvić (od 70. Vukajlović), Adamović, Rankić, Janković, Cvetković (od 46. Radovanović).

Sloga 2 : 0 BSK
B 2000 2 : 0 Kopljari
Mladi rudar 3 : 0 Trešnjevica
Žabare 2 : 1 Omladinac
Radoje Domanović 3 : 2 Proleter
Prvi srpski ustanak 2 : 4 Plaskovac