09.06.2013 Željko Marinković

Vatreni komšijski derbi na završetku prvenstva

Na oproštaju od prvenstva komšije su podelilile bodove pošto je domaćinu pripalu prvo, a gostima drugo poluvreme. činilo se nakon brzih golova Slavije preko Todorovića u 10. i gola glavom Bubanje, oba iz gužve pred golom Vodojaže, da će pobednik biti već tada poznat. Merđutim, najmlađa ekipa u ligi Vodojaža to je demantovala boljom igrom u nastavku, a najavu je načinio još u 44. minutu kada D. Petrović udarcem glavom pogađa prečku. Isti igrač u 48. minutu smanjuje na 2:1, a konačan rezultat iznenađujuće postavlja Despotović u 70. minutu.

KRAGUJEVAC - Strelci: 1: 0 Todorović 10, 2: 0 Bubanja 13, 2: 1 D. Petrović 48, 2: 2 Despotović 78. minut. Igralište: Slavije Gledalaca: 200. Sudija: Nikola T. Marković (Kragujevac) 6. Žuti kartoni: Milošević, Andrić (Slavija), N. Vranić, Despotović, Đokić (Vodojaža). Igrač utakmice: Dušan Petrović (Vodojaža).

SLAVIJA: Milanović 6, 5, Stoilović 7, Bubanja 7, Milošević 6, 5(N. Ilić 6), Vukojević 6, Đorđević 6, 5, Todorović 7(Pavlović 6), M. Ilić 7, S. Ristić 6, 5(A. Ristić 6), Matejić 7, Andrić 6, 5.
VODOJAŽA: D. Vranić 6, Despotović 6, 5, Đokić 6, 5, D. Petrović 7, Despotović 7, Nešković 6, N. Petrović 7, Veselinović 6, Vujović 6, 5, Savić 6(Mojsilović 7), N. Vranić 6, 5.