Pirova pobeda Tešnjara - novi cirkus sudija

Na zatvaranju ovogodišnje fudbaske sezone na Riversajdu odigrana je sjajna utakmica izmedju ekipa Tešnjara i OFK Jabučja, a slavio je borbeniji domaćin rezultatom 3:1 (1:0). Na žalost ova pobeda za Tešnjarce sem pitanja časti ne znači ništa više, s obzirom da su zbog ostalih nepovoljnih rezultata ovoga kola faktički ispali iz lige. Dobar utisak pokvario je jedino glavni sudija koji je potpuno bespotrebno

dodelio igračima Tešnjara čak šest žutih i jedan crveni karton a gostima 4 žuta u korektnoj utakmici u kojoj nije bilo nijedne nesportske situacije. Naravno, u pozadini je utakmica poslednjeg kola u Vračeviću koju domaća Mladost igra protiv Tešnjara i koju mora da pobedi kako bi ostala u ligi. S obzirom da je u poštenoj i fer utakmici gotovo nemoguće pobediti Tešnjar moralo se na ovaj način desetkovati klub iz Valjeva tako da će poslednje kolo u Vracević Tesnjar bez polovine tima jer su, gle iznenadjenja, kartone dobili upravo oni igrači koji su već imali po karton od ranije. Takodje, utakmica je iz neobjašnjivih razloga kasnila 10 minuta, drugo poluvreme jos 5 minuta, ukupno 15. Ako se tome doda da je na poluvremenu glavni sudija bio non stop na telefonskoj vezi sa "nekim" možemo samo da nagadjamo o čemu se radilo. Cirkus zvani Okružna liga Kolubara se nastavlja do kraja. Ali vratimo se današnjem meču koji je više od pola sata odigran po neverovatnom pljusku koji je natopio teren i idealne uslove za igru učinio vrlo teškim. Iako je danas igrao bez pet standardnih prvotimaca Tešnjar je nadigao goste iz Jabučja. Prvo poluvreme proteklo je u apsolutnoj dominaciji Tešnjara koji je do vodjstva stigao u 30 minutu golom Nenada Milosavljevića koji je pre toga promasio tri stopostotne prilike izlazeći oči u oči sa odličnim golmanom gostiju. U nastavku utakmice Tešnjar je zaigrao nešto povučenije, što je omogucilo igračima OFK Jabučja da imaju više od igre, pokažu svoj neosporni kvalitet i da stvore nekoliko vrlo izglednih prilika iz kojih su mogli da izjednače rezultat. To i uspevaju u 81. minutu prelepim volej udarcem Nestorovića sa 18 metara. Medjutim, kratko je trajala radost gostiju jer nakon samo tri minuta Tešnjar ponovo vodi. Sjajnim solo prodorom kroz šesnaesterac gostiju Vasiljević uspeva da izbori korner koji odlično izvodi Vučićević, a loptu u gol na drugoj stativi unosi Janjić za novu radost Tešnjara. I konačno u finišu susreta kada je i golman OFK Jabučja krenuo u napad sevnula je kontra Tešnjara na prazan gol a loptu u mrežu salje Marjanovic za svoj deseti gol ove sezone. Narednog vikenda završava se sezona u Okružnoj ligi Kolubara. Tešnjar desetkovan na već gore opisan način gostuje Mladosti u Vraceviću. Utakmica bitna za čak nekoliko klubova. Tešnjarci će igrati za sebe i svoju čast kao i uvek do sada. Na žalost, nekima takav klub u ovoj ligi nije potreban.

Tešnjar: Radojević, Pavlović (Tadić), Kerleta, Marković, Janjić, Radovanović, Vasiljević, Stašević (Selaković), Milosavljević (Randjelović), Vučićević, Marjanović.

Polet 5 : 0 Ribnikar
ZSK 1 : 1 Brezovica
Zadrugar 2 : 0 Banjani
Trlić 3 : 2 Tulari
OFK Divci 6 : 1 Sovljak
Pepeljevac 2 : 2 Rubribreza
Tešnjar 3 : 1 OFK Jabučje