Mreže ostale netaknute

25.11.2007 Otasevic

Susret između Magnohroma i Karađorđa nije opravdao epitet derbi utakmice. Sve što je viđeno je borba na sredini terena i veliki broj prekida. Takođe je u centru pažnje bio glavni sudija Miljković, koji samo iz njemu znanih razloga, nije podelio još žutih kartona, čak i neki crveni, a bilo je situacija gde je mogao i to da uradi. Utakmica je u početku obećavala da postoji mogućnost da nekoliko desetina gledalaca uživa u fudbalu i golovima. U petom minutu odličan šut hitrog Slađana Nikolića, napadača Magnohroma, sa 25 metara, ali golman gostiju Kecović pravi sjajnu paradu i skreće loptu u korner. Posle dva minuta, šansa na drugoj strani. Plejmejker Karađorđa, Milosav Pavlović je presekao jednu loptu na sredini terena, uputio centaršut prema Sekuliću, u tom trenutku je golman Magnohroma nesmotreno napustio svoju poziciju, lopta unazad, na koju je natrčao Baltić i šutirao preko praznog gola. U drugom poluvremenu vidan pad u igri obe ekipe i dosta bezidejnih akcija na obe strane. Jedino što je vredno pomena je po jedna šansa za obe ekipe. Prvo u 55 minutu, Pavlović iz gostujuće ekipe šutira na gol sa preko 30 metara, ali na pravom mestu se našao golman Ranković , koji je odbio loptu iza gola. Već u sledećem minutu, kapiten domaćih Ivančević upućuje sjajan pas za Nikolića, međutim „magnohromova devetka“ šalje loptu preko prečke. U drugom poluvremenu je bilo i par incidentnih situacija, koje su se završile, na sreću, samo na verbalnim duelima. U poslednjih nekoliko minuta, Magnohrom je bio bliži pogotku, ali se videlo da su igrači ipak i previše umorni, zbog tečkog terena, tako da je utakmica završena rezultatom 0:0.

Magnohrom – Karađorđe 0:0 Teren Magnohroma, gledalaca oko 50, vreme: hladno. Glavni sudija: Savo Miljković, pomoćnici: Bandović i Lazarević. Žuti kartoni: Petrović, Čingelić, Sekulić, Pavlović (Karađorđe), Krstić, Aleksić (Magnohrom). MAGNOHROM: Ranković, Zdravković (Petrović), Pešić (Ružić), Ivančević, Gazikalović, Marković, Krstić, Božić, Nikolić, Aleksić, Okošanović. KARAĐORĐE: Kecović, Petrović (Arsović), Ristić, Blaževski, Jevtović, Čingelić, Baltić (Aleksić), Sekulić, Tašić, Pavlović, Milević (Đoković). Igrač utakmice: Slobodan Marković.