Srpska liga Zapad: Gvozdenović brži od piÅ”taljke

07.05.2016 Stojan Petković

Sloga je najzad obradovala svoje navijače i osvajanjem tri boda. Dva minuta pre kraja susreta slobodan udarac sa desne strane izveo je Krstić a u gužvi pred golom gostiju najprisebniji je bio Gvozdenović i doneo svom timu i malobrojnim gledaocima veliku radost. Tako je krunisana dominacija domaćina u većem delu utakmice. Prvu priliku za pogodak imao je Filipović u rećem minutu kada je loptu glavom uputio preko prečke u gol aut. Pola sata kasnije sa desne strane centrirao je Županjac, KrstićĀ je loptu skrenu glavom pored vratara Milentijevića ali je ona zavrÅ”ila tik pored desne stative. Tri minuta pre odlaska na odmor Drecun je zagrejao dlanove golmana Mokre Gore i malobrojnih gledalaca kada je uputio pravu bombu sa dvadesetak metara.

Sa meča Sloga - Mokra Gora Foto: Stole

U nastavku uglavnom nervozna igra a kao epilog su četiri žuta i jedan crveni karton. Gosti su u 86. minutu imalu kolosalnu Å”ansu za pogodak ali je Radivojevićev Å”ut sa desetak metara Božović zaustavio na violÅ”eban način.

SLOGA - MOKRA GORA 1:0 (0:0)

KRALjEVO - Strelac: 1:0 Gvozdenović u 88. Gradski stadion. Gledalaca 150. Sudija: Milan Nedeljković (Užice) 7. Žuti kartoni: Obradović, Grkajac (Sloga), Đaković, VoÅ”tić (Mokra Gora). Crveni karton: Đaković u 75.m.

SLOGA: Božović 7, Drecun 6,5 (Stolić -), Obradović 6,5, Todorić 6,5, Kurandić 7, Radosavljević 7, Filipović 6,5 (Krunić 7), Krstić 7, Grkajac 6,5, Gvozdenović 7,5, Županjac 7

MOKRA GORA: Milentijević 7, Đaković 6,5, Živić 6 (Milosavljević -), Mihajlović 7 , Anđelković 7, VoÅ”tić 6,5, Sedlarević 6,5, Å obat 7 (BaŔčarević -), Đorđević 6,5, Milojević 7, Radojević 6,5

Igrač utakmice: Nemanja Gvozdenović (Sloga)