Častan poraz Alasa u Beogradu

07.11.2015 Z.Vezmar

U utakmici 6. kola Druge lige Srbije, košarkaši Dunava poraženi su na gostovanju u Beogradu od ekipe Dynamic rezultatom 74:65 (18:17, 18:22, 24:12, 14:14). Dunav je, kao po običaju, loše počeo utakmicu, što su domaći igrači iskoristili i brzo stvorili prednost od devet poena (16:7). Od tog momenta, Alasi su zaigrali mnogo bolje. Serijom 10-2 u potpunosti su se vratili u utakmicu a odličnom igrom u drugoj četvrtini preokrenulirezultat u svoju korist (33:39). Domaćin nije dozvolio Dunavu da do odmora napravi veću prednost pa se na poluvreme otišlo rezultatom 36:39. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Dynamic, tim koji je po kvalitetu i imenima sigurno u rangu najboljih superligaša, napravio veliku, ispostaviće se, nedostižnu prednost.
Dynamic je ovu deonicu dobio rezultatom 24:12. U momentima kada se utakmica "lomila", Bogavac, Krstović, Nađfeji i Radulović (ove nedelje prešao iz Plane) pogodili su nekoliko teških šuteva dok igrači Dunava nisu uspevali da pogode iz otvorenih pozicija. Alasi su uspeli na četiri minuta pre kraja da priđu na minus sedam ali nisu imali snage za preokret. Utakmica je završena u senci neugodne povrede Marka Dugošije, najboljeg pojedinca Dunava na ovoj utakmici, koji je u 32. minutu, u jednom žestokom duelu zaradio posekotinu na licu.

Pored Dugošije (6p, 13sk, 3as) kod Dunava su se istakli Miljković (13p, 4sk), Zorčić (16p, 4sk) i Majstorović (20p), dok su kod Dynamica najbolji bili Bogavac (15p, 10sk), Krstović (10p, 7sk), Nađfeji (14p) i Radulović (12p). Statistiku možete pogledati na sajtu kluba.U narednom kolu, u subotu 14.novembra od 19h, Dunav na svom parketu u Belegišu, dočekuje Vojvodinu.