Crveno - Beli savladali Mokru Goru iz Zubinog Potoka!

21.10.2018 MiloÅ” Jovanović

RukometaÅ”i Crvene zvezde ostvarili su i drugu pobedu u Superligi, prvu u ā€žÅ umicamaā€œ, nad Mokrom Gorom ā€“ 31:29 (18:12).

U duelu novog i bivÅ”eg selektora reprezentacije Srbije, uspeÅ”niji je bio trener Crvene zvezde, Nenad Peruničić. Od samog starta su crveno-beli nametnuli svoj ritam, zaigrali požrtvovano, brzo, dinamično i bez problema stigli do novih bodova.

NagoveÅ”taj ishoda trećeg ovosezonskog duela u ā€žÅ umicaā€œ videli smo već na samom početku kada su izabranici Nenada Peruničića za 5 minuta doÅ”li do vođstva 5:1. I nisu se tu zadržali, već su tokom celog toka prvog poluvremena povećavali prednost i tresli mrežu gostiju u serijama, do konačnih +6, 18:12 nakon prvih trideset minuta.

I u drugom poluvremenu su crveno-beli imali konstantnu prednost, većinom 5 golova. Ekipa koju sa klupe predvodi Veselin Vuković je uspela da u 46.minutu dođe do samo dva gola minusa (22:20), ali su PeÅ”ić i Bugarinović odbili nalet tima iz Mokre Gore sa igračem manje i praktično prelomili utakmicu. Ponovio se scenario sa prethodne dve utakmice iz ā€žÅ umicaā€œ, kada je Crvena zvezda imala dva igrača manje poslednjih dva minuta, pa je Mokra Gora uspela da iskoristi takvu situaciju na parketu i smanji rezultat do konačnih 31:29.

Veoma interesantan podatak jeste da je ekipa Mokre Gore odigrala utakmicu u kojoj nije zaradila nijedno isključenje.

Najefikasniji je bio Petar Bugarinović, koji je izabran i za igrača utakmice, sa 7 golova. Davor Laković i Ivan Rajičević su postigli po 5, a Dalibor Đorđijević 4. Na drugoj strani 7 puta se u listu strelaca upisao Aleksandar Nikolić.

Upravo Crvena zvezda i Mokra Gora dele 5.mesto na tabeli Superlige nakon pet odigranih utakmica. Sledi reprezentativna pauza, a u 6.kolu nas očekuje i prvi ā€žvečiti derbiā€œ ove sezone.

Crvena zvezda ā€“ Mokra Gora 31:29 (18:12)

Beograd, dvorana: ā€œÅ umiceā€œ. Gledalaca: 200. Sudije: Boričić i Marković (Beograd). Sedmerci: Crvena zvzeda 4 (4), Mokra Gora 5 (4). Isključenja: Crvena zvezda 14 minuta.

CRVENA ZVEZDA:Ā ÄŒolović, PeÅ”ić 4, Nikolić, Laković 5, Ljubojević 1, Ljubenović, Bugarinović 7, Panić, Hercegovac 2, Dimić 1, Popović, Đorđijević 4, Rajičević 5, Petrić, StoÅ”ljević 2. Trener:Ā Nenad Peruničić

MOKRA GORA:Ā Orlović, Milić 4, BiÅ”evac, Božović, Aleksić 2, Tomović 3, Nikolić 7, Milenković, Tomić 2, Kasalović D., Kasalović A., Erić 4, Simović, Utvić 3, Davidović 3, Đukić 1. Trener:Ā Veselin Vuković