Sloga pala u finišu

06.11.2020 Aleksandar Daišević

Prvi poraz kraj Ibra ove sezone - košarkaši kraljevačke Sloge

Duel Sloge i užičke Slobode pogledom na tabelu predstavljao je derbi donjeg doma. Kraljevčani su u utakmicu ušli sa dve, gosti sa samo jednom pobedom, pa je bilo jasno koliku važnost je imao večerašnji duel. "Beli" su počeli sa dve vezane trojke Radića i Čupkovića, ali su "ere" uzvratile dobrom odbranom i brzim kontranapadom, 8-9. Igralo se koš za koš,a ovaj period obeležio je Miroslav Radić sa tri trojke bez promašaja. Zahvaljujući njemu Kraljevčani su posle deset minuta imali pet poena prednosti, 20-15. Početak druge četvrtine doneo je nekoliko lepih akcija domaćih preko Kostića, ali su Užičani uspeli da uzvrate i ne dozvole domaćinu da ostvari veću rezultatsku prednost. U finišu ovog dela meča razigrao se Bane Vujadnović, nekoliko dobrih prodora i koševa doneli su Slogi prvu dvocifrenu prednost 37-27, igrao se 18. minut meča. Do odlaska na veliki odmor Sloga je za poen uvećala prednost 40-29.

Na početku drugog poluvremena razigrao se košarkaš Slobode Đorđe Pažin i serijom poena je ostavio svoj tim u igri. Ipak, u 26. minutu, posle trojke Samojlovića, Sloga je povela 53-41 i to je bio razlog za reakciju klupe gostiju. Do kraja treće četvrtine igralo se koš za koš,a pred poslednji period Sloga je imala devet poena prednosti, 57-48. Serijom 6-0 Sloboda je sjajno počela četvrtu četvrtinu, to je nateralo stratega domaćih Zorana Petrovića da reaguje tajm autom, jer Sloga tri minuta nije postigla koš. Sloboda je znala da kazni loš tajming domaćih, trojke Stepanovića i nikolića donele su Užičanima vođstvo 65-62 u 37. minutu. Sloga se mučila u napadu, nisu domaći mogli da pogode koš Slobode, kao da je začaran i to se odrazilo na rezultat. Sloboda je minut i deset sekundi pre kraja imala devet poena prednosti 71-62, ali su Kostić i Vujadinović smanjili na četiri poena zaostatka i ušlo se u neizvesnu završnicu. Ipak, Sloboda je rutinski završila posao i zasluženo pobedila 73-67.

SLOGA – SLOBODA (UE) 67 - 73 (20-15, 20-14, 17-19, 10-25)

Nova hala sportova u Kraljevu. Bez gledalaca Sudije: Milojević (Kruševac), Strika (Beograd) i Hadžić (Stara Pazova)

SLOGA: Kostić 7, Petrović, Spasojević, Radić 16, Mirković 6, Šević, Čupković 12, Vujović, Tomašević, Kone 6, Vujadinović 12, Samojlović 8

SLOBODA: Tejić, Marjanović, Simić 9, Ilkić 2, Ćubić, Stepanović 12, Tadić 6, Nikolić 15, Ilić 3, Džejms Ričards 2, Vojinović 10, Pažin 14