Lokomotiva
0 0 pre 3 godine
1 komentara
mlackovic
У шестом колу, екипа Ветерана 78 угостила је екипу Посавине из Стублина. Почетак утакмице протекао је у одмеравању снага, онда су домаћи преузели иницијативу и после пропуштених неколико изгледних прилика, домаћи су дошли у вођство у 20. минуту, када је Докмановић налетео на једну одбијену лопту и спровео је у мрежу за 1:0. Дошло је до опуштања у редовима домаћих и после једног корнера, гости су упутили шут који је изблокиран, али се лопта одбила и ударила у руку Лацковића, судија је досудио једанаестерац који је Павловић реализовао и изједначио резултат - 1:1. После примљеног гола, домаћи су се тргли, заиграли ангажованије што им је у наредних десетак минута донело још 2 поготка. Фурунџић је пробио по левом крилу, центрирао оштро по земљи, лопту је на другој стативи захватио Лацковић и искупио се за онај скривљени пенал - 2:1. Неколико минута касније, домаћи су пресингом одузели лопту негде на средини терена и уз брзу контру по десној страни, Савков до Докмановића, овај у празан простор до Лацковића...пас на пенал за Новаковића, који је уз финту којом је збунио и себе и противничке одбрамбене играче, повисио резултат на 3:1. Тим резултатом се отишло на одмор. Друго полувреме је отворено новим поготком Новаковића за 4:1. Имали су домаћи иницијативу, али су сви шутеви углавном ишли право у голмана домаћих. У 75. минуту гости су искористили то што се углавном играло испред њиховог гола, и једном дугом лоптом, која је пронашла усамљеног нападача Посавине, а овај искусном варком избацио свог чувара из тежишта и лепо пласирао лопту у небрањени део мреже. Ковачевић се испружио колико је дугачак, али није успео да одбрани - 4:2. Тај погодак је мало подигао гостујуће играче који су кренули офанзивније, имали су 3-4 изгледне прилике, али је Ковачевић све бранио уз неколико пантерских парада (више због публике, него што је било неопходно).