"Prokletstvo" prvog kola

Ni u petoj sezoni svijih nastupa u Međuopštinskoj ligi fudbaleri Sloge nisu uspeli da trijumfuju u premijernom meču prvenstva. U 1.kolu Međuopštinske lige Aranđelovac Topola Žabare-Sloga 3:3.U utakmici u kojoj su se smenjivali sparno vreme, sunce, kiša i pljusak, utisak je da je podelom bodova zadovoljniji mogu biti domaći fudbaleri.

Gosti su do vođstva došli već u 4. minutu. M.Jelesijević je prošao po desnoj strani, odigrao povratni pas za J.Petrovića, a ovaj sa 14-15 metara poslao loptu u donji levi ugao golmana Z.Blagojevića. Gostujući fudbaleri su duplirali vođstvo u 11. minutu. M.Pavković je iskoristio odlično dodavanje Antonijevića i sa 17-18 metara savladao golmana domaćih. Isti igrač bio je u prilici u 15 minutu, ali je njegov udarac sa  nekih 20-ak metara uspeo da odbrani Blagojević. Domaći se nisu predavali i za samo četiri minuta uspeli da dođu do izjednačenja. Najpre je u 24. minutu B.Petrović iz slobodnog udarca sa više od 25 metara savladao zatečenog N.Jelesijevića. U 28. minutu posle konfuzne reakcije odbrane gostiju,A.Blagojević je neometano na drugoj stativi sa pola metra rutinski loptu sproveo u mrežu. Do potpunog preokreta domaći su mogli u 39. minutu, ali je šut B.Petrovića sa 25 metara uspeo da odbrani N.Jelesijević.

U drugom poluvremenu gosti su zaigrali još ofanzivnije i u 61. minutu postigli gol. A.Pavković je proigrao M.Pavkovića,a ovaj sa 10-12 metara poslao loptu u suprotan ugao gola Blagojevića. Posle kornera, koje je izveo J.Petrović u 71.minutu, A.Pavković je zahvatio loptu glavom,a Brkić loptu (koja je bar 30-ak centimetara bila u golu) izbacio u korner. Treba reći da se ova akcija odigrala po srasnom pljusku,pa su sudije napravile previd. Domaći fudbaleri su se uglavnom branili i iz kontranapada pokušavali da dođu do gola. U jednom,naizgled bezidejnom, napadu,lopta je ubačena u kazneni prostor gostiju,Milana Stevanović je u nameri da interveniše lopta pogodila u ruku,a glavni sudija (čini se pomalo prestrogo) pokazao na jedanaesterac. Siguran egzekutor u 75. minutu bio je A.Radošević. Poslednju priliku ne meću imao je Antonijević u 83 minutu,ali je sa 20-ak metara šutirao pored gola.

OFK Žabare (Žabare) - Sloga (Zagorica) 3:3.

Igralište u Žabaru. Gledalaca:oko 60. Delagat:Mileta Pavlović (Aranđelovac).Glavni sudija:Đorđe Stevanović (Vinča), pomoćnici:MIloš Jovanović (Božurnja) i Jovica Mijatović (Belosavci). Strelci:B.Petrović u 24. A.Blagojević u 28. A.Radošević u 75. minutu iz penala.za Žabare,a J.Petrović u 4. M.Pavković u 11. i 61. minutu za Slogu. Žuti kartoni:A.Radošević, Živanović, B.Petrović za Žabare Antonijević, Milan Stevanović za Slogu.

Žabare:Z.Blagojević, Janković, A.Blagojević, Džunić, Nikolić, Živanović, B.Petrović, M.Radošević (od 59. Mihailović), A.Radošević, Vukašinović, Brkić.

Sloga:N.Jelesijević, Miloš Stevanović, Dimitrijević, M.Jelesijević  (od 39. Vesić), Milan Stevanović, Gajić, Babić, J.Petrović, M.Pavković, Antonijević, A.Pavković.

Trnava 4 : 2 Radoje Domanović
BSK 2 : 1 Mladost
Mladi rudar 2 : 0 Kopljari
Žabare 3 : 3 Sloga
B 2000 2 : 2 Proleter
Plaskovac 3 : 0 Jasenica