Omladinska liga grupa "Morava" : Mladost(L) - FAP 1:1

Selekcije lučanske Mladosti i pribojskog FAP-a, odigrale su miroljubivih 1-1 u četvrtom kolu omladinske lige – grupa „Morava“. Kada se u obzir uzmu sve relevantne činjenice, dolazi se do zaključka da je remi najpravedniji ishod. Imali su i jedni i drugi periode dobre igre ali su golovi pali nakon grešaka defanzivnih linija. Rešeni da nastave seriju dobrih izdanja Lučanci su preuzeli kontrolu igre od samog starta. Takav pristup, doneo je nekoliko izglednih prilika u ranoj fazi utakmice. Već u 5. minutu Savić je stavio na iskušenje golmana „kamiondžija“. Topovski je tukao sa 25 metara ali je Gudurić loptu izbacio u korner. Samo dva minuta kasnije i Stanković je probao sa distance ali i ovoga „jedinica“ Pribojaca dobro interveniše. Odlična šansa nije realizovana ni od strane Kovačevića u 20. minutu. Probao je glavom sa peterca, no lopta odlazi pored stative. Prvi pogodak postignut je u 24. minutu. Domaći su izveli udarac iz ugla, nakon kojeg lopta, uz dosta sreće, stiže do Mitrovića koji pogađa mrežu. Prvu akciju, koja je mirisala na pogodak, gosti ne materijalizuju dvadesetak minuta pre kraja prvog dela. Čočović je probao sa ivice kaznenog prostora, lopta odlazi pored desne stative. Priliku da duplira prednost svog tima ne koristi Stefan Janković, na isteku pola časa igre. Njegov udarac glavom, odličnom intervencijom, zaustavio je čuvar mreže FAP-a. Usledio je period dobre igre Pribojaca. Najpre je Drndarević sačuvao gol Mladosti, posle udaraca Ranitovića i Miloševića u 32. odnosno 34. minutu ali je kapitulirao koji trenutak kasnije. Na identičan način, na koji su primili pogodak Pribojci su ga i postigli. U gužvi, nakon kornera, najbolje se snašao Šipčić i poravnao rezultat na 1-1, minut trideset osmi.

Mladost(L) - FAP

Nastavak je doneo manje uzbuđenja. Igralo se rezervisano bez previše reskiranja. Najbliži vođstvu Lučanci su bili u 57. minutu. Situaciju 1 na 1 ne koristi napadač Kostić. Tukao je pravo u Gudurića. Probao je i Mitrović 11 minuta kasnije, posle odlično izvedenog kornera. Međutim, loše je zahvatio loptu glavom, tako da nije uspeo da se upiše u strelce, drugi put na meču. Protivnici Mladosti su mogli do celog plena, sedam minuta pre kraja. Dobru akciju FAP-a, nije uspeo da kruniše Alihodžić. U tim trenucima, istakao se Drndarević i otklonio opasnost, za konačnih 1-1.

Jadran 1 : 2 Arsenal
Sloboda (Č) 3 : 1 Metalac (K)
Metalac (GM) 5 : 0 Takovo
Šumadija 1903 1 : 0 Sloga (P)
BIP 0 : 7 Javor
Jedinstvo Putevi 1 : 1 Sušica
Pobeda 2 : 4 Sloga 1940
Mladost (L) 1 : 1 FAP