Novi poraz Ribnice u Kraljevu

RIBNICA – SPARTAK (LJIG) 2: 3 (25: 18, 25: 22, 21: 25, 19: 25, 13: 15)

Hala sportova Kraljevo. Gledalaca: 400. Sudije: Goran Gradinski i Tomislav Popović.

RIBNICA: Marinković 15, Stojsavljević, Usiljanin 10, Okošanović 6, Bojović 14, Močić (libero), Radović 14, Bićanin 2, Veljović 2, Milovanović, Radević 13, Kiković (libero). Trener: Boško Mačužić.

SPARTAK: Majcan 3, Gajević, Gajić, Šatora, Adamović 4, Drapšin 4, Dojčilović 28, Smiljanić (libero), Milosavljević, Karišik 10, Radosavljević, Opačić 21. Trener: Bogdan Veličković.

Po prvi put od kako igra u Super ligi Spartak je slavio u Kraljevu. Tim iz Ljiga je do dva velika boda došao posle preokreta i dva izgubljena seta, posle kojih su mnogi očekivali da će Ribnica samo lako privesti posao kraju. Ipak, ekipa Bogdana Veličkovića se nije predavala, a na kraju je nagrađena sa drugom prvenstvenom pobedom. Ribnica je odlično krenulo, u prvom setu je dominirinala, a gosti nikako nisu uspevali da pronađu pravi ritam. Već na drugom obaveznom predahu domaći su imali duplo više poena od rivala (16: 8), a do nije bilo uzbuđenja – 25: 18. U drugom setu su se gosti trgli, bili su u jednom trenutku i u prednosti, ali su Kraljevčani bili bolji u finišu – 25: 22. A potom je usledio preokret koji je malo ko očekivao. Predvođeni sjajnim Radosavom Dojčilovićem, ali i „probuđenim“ Nemanjom Opačićem gosti su zaigrali daleko agresivnije, motivisanije i to im se ubrzo isplatilo. Oba naredna seta Spartak je dosta lako dobio, a ni brojne izmene nisu pomogle treneru Bošku Mačužiću. Ništa novo nije viđeno ni u taj-breku. Kad je tim iz Ljiga poveo sa 10: 4, činilo se da će lako privesti meč kraju. Tek tada je Ribnica zaigrala, ispostavilo se da je bilo kasno za preokret – 15: 13. Kod domaćih bolji od ostalih bili su Marinković sa 15 poena, te Bojović i Radović sa po 14, a jedan manje je osvojio Radević. U Spartaku, osim pomenutih Dojčilovića i Opačića dvocifreni je bio još Karišik (10).

Ribnica 3 : 1 Jedinstvo
Crvena Zvezda 3 : 2 Vojvodina NS seme
Spartak (S) 1 : 3 Partizan Vizura
Mladi radnik 0 : 3 Spartak (LJ)
Đerdap 3 : 0 Radnički