Kadetska liga grupa "Morava" : Mladost (L) - Sloga 1940 4:1

U odloženom meču 23.kola kadetske lige grupa „Morava“ Lučanci su odmerili snage sa vršnjacima iz Bajine Bašte,timom Sloge 1940.Pred ovaj susret timovi su bili bodovno,gotovo izjednačeni a imperativ pobede nametao se akterima obeju ekipa.Ovosezonski izazovi Lučanaca i Bajinobaštana vezani su za opstanak a korak bliže ostvarenju zacrtanog načinili su fudbaleri Mladosti,nakon trijumfa u međusobnom duelu.Rezultat 4-1 dovoljno govori o odnosu snaga ali se mora istaći da je otpor protivnika slomljen u drugih 45 minuta.

Mreža gostiju načeta je u 10.minutu.Božić je nadvisio čuvara i glavom ubacio loptu u kazneni prostor Sloge 1940.Na nju kreću Stanojević i golman Avramović ali Stanojević biva brži i vara „jedinicu“ protivnika za rano vođstvo Mladosti.Isti fudbaler je pokušao glavom da duplira prednost,pet minuta kasnije - lopta odlazi pored stative.Prvi ozbiljniji napad Bajinobaštani izvode u 18.minutu.Maksimović je najviši u skoku,no cilja pravo u Jovičića.Izjednačenje je usledilo u 26.minutu,usled velike greške domaćeg vratara.Naime,jednu dubinsku loptu Jovičić ispusta,ona dolazi do Bogdanovića koji pogađa donji desni ugao.Sve se odigralo desetak metara od gola Lučanaca.Već u 33.minutu,Božić ne koristi idealnu priliku za pogodak.Tukao je ka praznoj mreži ali suviše blago,tako da su defanzivci Sloge 1940 spasili svoju mrežu,intervencijom ispred gol linije.Možda i najlepši momenat prvog poluvremena dogodio se u 41.minutu,mada nije postignut gol.Gavrilović je poveo napad svog tima,došao na tridesetak metara od gola a zatim uputio strahovit udarac koji zaustavlja prečka!Detalj za aplauze svih prisutnih.Sekundi su delili igrače od petnaestominutne pauze,kada je Đokić doveo „plavo-bele“ do nove prednosti.Korner je izveo agilni Stanojević a Đokić pogodio glavom,iskoristivši smušenu reakciju odbrane rivala.

Čini se,da je pitanje pobednika rešeno na samom startu drugog dela.Svega dva minuta igre u nastavku bilo je dovoljno da Milutin Bugarčić treći put matira Avramovića prizemnim udarcem sa 7-8 metara,iskosa sa leve strane.Nova šansa u režiji Lučanaca usledila je u 51.minutu.Božić,neometan,promašuje „zicer“ sa peterca.Da raspolaže sasvim solidnim udarcem,uverio nas je Maksimović u 55.minutu.Snažnim šutem iz slobodnog udarca,sa 25 metara,pogađa desnu stativu domaćeg gola.Malo sreće za Lučance.Četvrti put Avramovićeva mreža zatresla se na isteku 63.minuta.Kapiten Basarić biva precizan sa 17-18 metara,posle pasa Maričića.I ako je do kraja preostalo tridesetak minuta efektivne igre,golova nije bilo a moglo je da su Maričić u 75. i Đokić u 82.minutu,bili nešto koncentrisaniji.No,sve u svemu,zaslužena pobeda Mladosti uz igru koja podgreva nadu u pozitivan epilog jedne turbulentne sezone.