Titula overena "peticom"

U okviru 19. kola (5. kolo plej-ofa) Super lige Srbije u fudbalu za dame, ŽFK Spartak je na domaćem terenu slavio pobedu nad kruševačkim Napretkom rezultatom 5:0. Ubrzo posle polaska sa centra Jelene Marenić stiže do ivice šesnaesterca, ali biva oborena, pa sudija dosuđuje slobodan udarac. Violeta Slović, kapiten "plavih golubica", sa oko 17 metara precizno šutira i postiže gol, pa Spartak. Desetak minuta kasnije u gužvi pred golom Napretka lopta stiže do petnaestogodišnje Allegre Poljak koja nema vremena za nišanjenje, pa iz poluvoleja šutira dolazeću loptu i postiže efektan pogodak. Treći i četvrti gol uknjižila je Jelena Marenić u razmaku od svega 5 minuta, a konačan rezultat postavlja Milena Nikolić, najbolji strelac Lige šampiona za 2013/14 neposredno pred završetak prvog poluvremena. U drugom poluvremenu i pored nekoliko lepih šansi na obe strane, rezultat ostaje promenjen.

Plave golubice slave titulu

"PLAVE GOLUBICE" SLAVE TITULU (Fotografija: Goran Todorov & Subotica.com)

S obzirom da je Spartak nekoliko kola pre završetka sezone napravio nedostižnu zalihu bodova šampionski pehar je uručen u poslednjoj utakmici koju "plave golubice" igraju pred domaćom publikom. Miodrag Morača, predsednik Komisije za ženski fudbal, u ime FSS je šampionski pehar uručio kapitenu ekipe, a svečanosti su prisustvovali brojni zvaničnici FSS, Sportskog saveza Subotice, predstavnici lokalne samouprave, navijači i prijatelji kluba.

U poslednjem kolu takmičarske sezone 2013/14 Spartak će igrati u Nišu protiv Mašinca, a u Beogradu će Napredak gostovati Lask Crvenoj zvezdi.

SPARTAK: Gardijan, Ilić (Radanović), T.Krstić, Savanović (Knežević), Slović (K), Malešević, Poljak, Filipović, Nikolić, Damjanović, Marenić (Adamov)

NAPREDAK: Kostić, Karadžić, Šišković, Jankov, Jonović, Đilas, Petronijević, Bondžić (Lisinac), K.Krstić, Pavlović, Bradić

Sudija: Jelena Ristić (Beograd).

Spartak 5 : 0 Napredak
Mašinac 1 : 4 LASK Crvena zvezda