Moravički okrug: "Dabrovi" u formi, rokada na vrhu

Šesto kolo Lige moravičkog okruga zanimljivo je po mnogo čemu.Naime,prvi put su gosti odneli više bodova,prvi put Slatina nije postigla gol,Kotraža je uknjižila prvu „trojku“ u gostima a konačno je i Mladost(A) našla put do protivničke mreže...Takođe,Parmenac je doživeo prvi poraz na svom bunjištu,Donja Vrbava osvojila prvi bod na strani i ne zaboravimo – prvi put je neka od ekipa metu pogađala u sedam navrata!Ovo su samo neki od kurioziteta takmičarskog vikenda za nama,koji je obeležen sa 31.golom.

Novi lider okružnog karavana stiže iz Zablaća.Omladinac je sjajnu formu potvrdio i u Svračkovcima.Sve je funkcionisalo u redovima gostiju,pa su gol viška stekli već u 10.minutu,preko M.Majstorovića,što je bio i rezultat prvog dela.U nastavku trijumf overavaju Spasojević sa „kreča“ u 71.minutu i A.Majstorović osam minuta kasnije.Dovoljno da se iskoristi „kiks“ Slatine i preuzme čeona pozicija.Odličnu igru prikazali su i prvotimci Prijevora.Nadigran je Backovac Junajted,rezultatski veoma ubedljivo,što je bilo dovoljno za mesto broj šest i plasman u grupu ekipa koje su sakupile deset bodova.Nova goleada u Trnavi.Domaćin je ugostio Jedinstvo(K) i nakon dosta uzbuđenja uspeo da slomi otpor rivala.Imali su gosti prednost u dva navrata ali su na kraju ostali i bez boda.Slatina je bila apsolutni favorit u duelu sa Donjom Vrbavom,no gosti su se pokazali kao tvrd orah i zahvaljujući odgovornoj igri u fazi odbrane uspeli da sačuvaju mrežu i osvoje bod.Kotraža je nadigrala tim iz Preljine a već je posle prvih 45 minuta bilo jasno da će domaći teško izbeći poraz.U tom vremenskom intervalu gosti su tri puta tresli mrežu suparnika,preko Đerića,Paunovića i Milićevića.Jednom su i fudbaleri Mladosti pogodili u prvom delu,pa se na odmor otišlo skorom 1-3.Na startu drugog poluvremena domaći postižu novi gol ali je to bilo sve što su uspeli da učine.Treću uzastopnu pobedu ostvarili su Gorevničani!Nisu im davane velike šanse u okršaju sa Parmenjanima ali su „Dabrovi“ osvojili ceo plen!Da može doći do iznenađenja nagovestio je Bjelanović,golom u 37.minutu za 0-1.Domaćin se vratio u igru pogotkom Ivana Petrovića dvadeset minuta pre kraja.Međutim,svega tri minuta kasnije Jedinstvo(GG) ponovo stiče prednost.Precizan je bio Simović i,ispostaviće se,postavio konačnih 1-2.Ovčar je brzo zaboravio neuspeh u vanrednom kolu i do vrha napunio mrežu Ateničana.Janićijević je postigao het-trik a precizni su bili i Simićević,Zajić i Kovačević,dok se jedan pogodak beleži kao autogol.Sopstvenog vratara savladao je Pešić.Ako je za utehu,gosti su najzad postigli gol posle 540 i kusur minuta!Vujović je bio precizan,desetak minuta pre kraja.Uspešna je bila i Lunjevica,jedini milanovački tim sa maksimalnim učinkom u kolu za nama.Savladan je neugodan rival iz Miokovaca sa dva gola viška a da je pritom sopstvena mreža sačuvana,prvi put u tekućem prvenstvu.

Parmenac - Jedinstvo(GG),detalj sa meča(foto - I.Glišić)