BFZ : Bodovi gostima, a domaćinima nova nula Žak-Tisa 0:1

Svoj drugi prvenstveni susret ovoga proleća, pred svojim navijačima,fudbaleri somborskih železničara izgubili su minimalnim rezultatom 0:1, a ovoga puta pobedila ih je ekipa Tise iz Adorjana kod Sente. Bila je to prava prvenstvena utakmica, koja je odigrana po vetrovitom i hladnom vremenu pred nekih stotinjak gledalaca na igralištu pored pruge u Somboru. Domaći tim je poražen iz razloga što napadači železničara nisu našli pravo rešenje da slome odbranu gostiju, iako u svojim redovima imaju pojedince koji dobro vladaju loptom, ali danas im nije sve polazilo za rukom. Na drugoj strani, gostujuća ekipa je našla način kako da se suprostavi ovom sastavu domaćina, odbrana je funkcionisala dobro i bez panike,a napad je pripomagao, i kontrama pokušavao izvući nešto više. Stekao se utisak da bi bili zadovoljni i bodom,a na kraju su osvojili tri, jer su iskoristili svoju jedinu i najbolju šansu za gol, i tako odneli tri boda. Prvi deo susreta, ekipa domaćina je odigrala uz pomoć vetra,ali kao da to nisu znali iskoristiti, jer nijedan prekid (korner, slobodan udarac) nije urodio plodom i nije zbunio protivnika. Iz prvih 45 minuta utakmice, samo šut Bogunovića sa nekih dvadesetak metara u 30 minuti, kada je dobrom intervencijom golman Bošnjak skrenuo loptu u korner.

Sleven Lakić u skoku upućuje šut glavom ka golu gostiju iz Adorjana

U drugom poluvremenu,odmah na početku, domaći trener Maksimović je izvršio izmenu dvojice igrača i sve karte bacio na napad, nebi li došao do tako željenog gola. I vetar kao da je hteo pomoći, slabije je duvao, pa su igrači lakše kontrolisali let lopte. Novi pokušaj Bogunovića u 55 minuti, Bošnjak paradom izbija u korner, posle kojeg se ništa novo ne događa. Ali već u narednom minutu, Vuković posle jednog prodora, dobro centrira u sredinu na Bogunovića, koji glavom šalje loptu ka mreži, koja je već prošla golmana Bošnjaka, ali ona pogađa prečku, i vraća se čuvaru gola Tise, direktno u zagrljaj. Tako u dva minuta, žakovci ne uspevaju dati gol,a kazna stiže u 63 minuti, kada po levoj strani lopta dolazi do Plavšića, koji je nosi još nekoliko koraka, i neometan šalje u suprotni ugao gola Pavasovića za 0:1. Nastavak protiče u naizmeničnim napadima jednih i drugih, sa nekoliko kornera na obe strane, ali se rezultatski ništa ne menja.

Najnoviji poraz , ekipu ŽAK-a ostavlja u donjem delu tabele sa 14 bodova, a pobeda gostima, pored tri nova boda, omogućije i plasman među prvih pet ekipa lige. Današnja utakmica protekla je u fer i korektnoj atmosferi,a u žaru borbe,zbog načinjenih faulova, dva fudbalera domaćina i četiri gostujuća, ušla su u beležnicu sudije Mitrovića iz Odžaka, koji nije imao težak zadatak da vodi ovu utakmicu.

BAČKA ZONA XVIII kolo ŽAK-TISA 0:1 (0:0)

Sombor 28. Mart 2015 godine. Igralište kraj pruge. Gledalaca 100. Sudija Mitrović (Odžaci) pomoćnici Janković (Odžaci) i Đurović (Savino selo) Delegat Mrđenović (Vrbas). Strelac : Plavšić u 63. Minutu za Tisu. Žuti kartoni : Vuković i Sazdanić (Žak), a Mandić, Nađ, Milenković i Trbović (Tisa) Crveni kartona nije bilo.

ŽAK : Pavasović, Joka, Vukelić (Vukas), Lakić, Sazdanić, Smilanovski, Đukanović, Bognar(Timar), Vuković , Mijatović (Jovanović)..

TISA: Bošnjak, Đeri, Vojvodić, Tandari, Trbović, Mandić, Baštovanov Milenković(Velez), Baša(Bator), Plavšić (Lacko) i Nađ.