Temnić na čelu fudbalskog Istoka

Varvarin.

Fudbaleri Temnića današnjom pobedom nad vrlo dobrom ekipom Radana iz Lebana preuzeli su čelnu poziciju na tabeli Srpske lige grupa Istok.i istakli i igrama i rezultatima najozbiljniju kandidaturu za plasman u Prvu ligu Srbije upravo ono što je njihov ambiciozni predsednik Darko Branković obećao pred početak ovog prvenstva
 Temnić je odmah na startu stavio do znanja da ga u danasnjem meču zanima samo pobeda. Već u 4.minutu Vukajlović sjajno prolazi po desnoj strani idealno upošljava na drugoj strani Miletića ovaj je sam  nišani levu malu mrežicu golmana gostiju Mitića ali promašuje za koji santimetar
A onda 10.minut i erupcija oduševljenja. Negde ispred svog šesnaesterca Rajković uzima jednu loptu a onda sjajna dubinska dijagonala iza štopera za Sibinovića koji se kao tane stuštio ka golu gostiju i poslao loptu rutinom pravog strelca u desnu malu mrežicu golmana Mitića.za vođstvo Temnića od 1.0. Temnić nastavlja sa napadima ,dobre akcije u 20 pa 21 minutu te topovski šut Igora Pavlovića preko prečke u 25 minutu ne donose promenu rezultata
A onda najlepša akcija utakmice na rubu šesnaeterca poludesno Rajković igra sjajno za Sibinovića ovaj protura loptu do Miletića sledi prizemna lopta na drugu stativu za Igora Pavlovića koji promasuje prazan gol. Nemalo zatim nova opasnost po gol gostiju ali tragične posledice po golmana Mitića koji udara glavom o koleno svog igrača Miroljuba Stankovića i kolima saniteta ga prenose u Dom Zdravlja u Varvarinu. Na gol staje rez.golman Skolović- Janković ali nije do kraja poluvremena imao prilike da interveniše,jer je poslednju šansu imao Temnićev desni bek Vukajlović koji je iz izgledne pozicije poslao loptu visoko preko gola.
Drugo poluvreme gosti su počeli malo otresitije tj ofanzivnije ali im to nije donelo rezultat jer je na drugoj strani tandem Sibinović-Petković po levoj strani stalno pravio probleme gostima ipak u 85 minutu posle kornera Jović je odlično šutirao glavom a golman Marković odbranio. Bilo je to sve za danas a Temnić je kao što rekosmo od danas lider srpskog fudbalskog Istoka.

Mitić izašao iz bolnice

Golman gostiju Miloš Mitić otpušten je predveče iz kruševačke bolnice na kućno lečenje. Posle teskog sudara sa svojim igračem br.7Miroljubom Stankovićem u 44,minutu kolima hitne pomoći prebačen je u dom zdravlja u Varvarinu a potom odmah za bolnicu u Kruševcu ali posledice na svu sreću nisu bile teske golman Radana dobio je laksi potres mozga.

Temnić posle 61 godine dobio nove službene prostorije

Davne 1954 napravljene su prve svlačionice na stadionu Temnića.Pamte mnogo ljudi i istorijskih utakmica ,danas posle 61 godine korišćenja onako kako su obećali čelnici kluba i lokalne samouprave. klub ponosne tradicije uselio se u nove službene prostorije i u istoriji će biti upisana pobeda.

Temnić-Radan(Lebane) 1:0(0:0)

Strelac: 1:0 Sibinović u 10 minutu. Stadion Temnića u Varvarinu,gledalaca 450.Sudija Minić Aleksandar(Knjaževac) 7,5. Opomenuti igrači: Petković (Temnić) i Trajković(Radan)

Temnić: Slobodan Marković 7,Vukajlović 7,5,Petković 7,Radovanović 7,5,Žerjav 7,5,Jovanović 7(Krstić 7),Miletić 7,Lazarevski 7(Milan Marković 7),Pavlović 7(Acković-),Rajković 7,5,Sibinović 7,5

Radan: Mitić 7(Skolović Janković 7),Ilić 6,5,Dušan Stanković 7,Jović 7,Stojković 6,5,Miroljub Stanković 6,5(Ivan.D.Stojanović-),Ivan.N.Stojanović 7,Mitrović 6,5.Miloš Stanković 7,Trajković 6,5.

Igrač utakmice: Stefan Sibinović (Temnić)

Foto Slobodan Simić.Fudbaleri Temnića novi lideri Srpske lige grupa Istok-

Predsednik FK"Temnića" Darko Branković sa svojim trenerskim tandemom Milosavljević-Đukić ispred novih svlačionica

44.minut teska povreda golmana Mitića -Foto Slobodan Simić

Neuhvatljivog Sibinovića čuvala su po trojica igrača gostiju.

Timočanin 0 : 1 Tabane 1970
Radnički (P) 3 : 0 Car Konstantin
Timok 2 : 2 Trstenik PPT
Radnički (S) 1 : 0 Dunav
Ozren 4 : 0 Sloga (D)
Radan 1 : 4 Sinđelić
Temnić 1924 3 : 0 OFK Bor
Jedinstvo (B) 1 : 3 Moravac Orion