Protivnici se i dalje "provlače" u Pirotu!!!

Skoro u Pirotu nije bilo takvo nestrpljenje da Radnilčki konačno "proradi" jučerašnji rezultati idu na ruku "belima", prilika je  da iskoriste slabosti nekih timova i  krenu ka vrhu. Atmosfera je tokom ovih dana bila dobra u svim segmentima. Medju ljudima u rukovodstvu, fudbalerima, u Stručnom štabu, medju ljubiteljima fudbala. Sve to, samo da se još danas, pretvori u pobedu! I tio ubedljivu! Da se naplate svi raniji promašaji!!! ,,Beli,, su skoro kompletni. Nema Tanaskovića zbog parnih kartona i neoporavljenog Dimitrijevića. Danas debituje talentovani Nikola Krstić.

Neka meč počne!!! Da i meč je počeo. Ali pre prvih detalja samo utisak s kraja meča. Mislim da ga odmah treba reći. Prvo što mi je palo na um, kada sam krenuo da pišem! Da u modernom sportu sve neophodniji postaju psiholozi. Ljudi koji ,,ulaze u dušu ,,sportista, razgovaraju sa njima, ,,čuju ih,, kako se to kaže. E, mislim, složio se s tim i Marjan Živković, da će pirotskim fudbalerima biti potreban razgovor sa takvim ljudima. Da im ,,udju u glavu,, i vide šta se to s njima dogadja!

Eto to kao dodatak, a sada dokaz svega što sam napisao!

Imali su domaci nekoliko ,,poznatih,,akcija pred golom protivnika,ali bez uspeha.
I onda je Pati Spasić ,,uleteo,,u 16.metara i snazno opalio pod prečku. Tri Trailovića ne bi mogla da zaustave udarac.
15.minut Goool Miloš Spasić 1:0.

A kada smo po iaslili da se ,,nebo otvorilo,, ponovo su,,beli,,počeli da promašuju.
26.minut debitant Krstić sa 15. metara kraj gola.
28.minut M.Mančić sam ispred Trailovića,promasuje.
33.minut M.Mančić do Krstića ovaj sa 12. metara u padu šutira slabo.
34.minut Ristov sa 14. metara šutira ali je vise iskopao travu nego sto je zahvatio loptu.
44.minut Borani su poredjali 6 igraca u zadnjoj   liniji uspevaju da se odbrane.

Kad ne mogu stariji, golove daju golobradi mladici. Nikola Krstic je , ovoga puta iz mnogo teze situacije, iskosa sa leve strane ciljao u levi donji ugao. Debitantski gol. 45.minut Goool Nikola Krstić 2:0.

Nista se nije promenilo. Domaci igraju u polju, drže loptu, često vraćaju nazad,  nemaju dobru završnicu, gosti misle samo na odbranu, retko su blizu Perića. Bor jeste zreo za ubedljiv poraz,ali Piroćanci bez završnice.
58.minut kontra gostiju i bek Milenković iz slobodsnog udarca  pogadja precku.
Da li će ovo probuditi ,, usnule,, Pirocance!!?
Ocekuje se da Marjan Zivkovic nesto menja!

72.minut Upravo je to učinio trener domacih. Umesto Patija Spasića strelca prvog gola u igri je jos jedan momak od 18 godina, korpulentni Uros Djurić. Dva minuta kasnije ovaj momak sa 8 metara promašuje ,,zicer,,!
74.minut ,, bomba,, Ristova, pouzdani Trailović izbacuje loptu u 8.korener.

Neverovatno! To izgleda može samo Radnićki. Sta sve to nedostaje ovom timu. Vera u sebe, koncentracija, znanje.
84.minut retka prilika da Borani dodju do gola Perica.Milenković je iz peterca vratio doJovanovica a ovaj SAM ćušnuo u gol.
84.minut Gool Milenković 2:1  !!!!!
86. Djuric sa leve strane u peterac do N.Petrova ovaj po gadja prečku!!!

89 .minut konačno  bar  treci gol. Deveti korner, Filip Tolic do Marka Mančića ovaj prebacio u peterac do Miloša Nikolica koji je ubacio u mrezu.
89.minut Goool Milos Nikolic 3:1
Kraj, ostali je samo 3:1

I na kraju, šta dodati! Ponoviti ono s početka. Stvoreni su svi uslovi u Pirotu da Radnički bude prvoligaš. Vredni su ljudi u rukovodstvu, grad stoji iza svega, Stručni štab radi savremeno, samo još da ,,proradi,,! A kada će, e to, ne znamo!

To pokušava da sazna i trener Marjan Živković!

Pirot : Radnički – Bor 3:1 ( 2:0)

Radnički : Perić  , Ilić 6, Nikolić 6, Marković 7, B.Mančić 6, D.Petrov 7, N.Petrov 7( Kuštrimović) , Ristov 7  ( Tolić) Spasić 7(Djurić ) , Krstić 7 ,M.  Mančić 6