BFL: Novi poraz somboraca Radnički-Tisa 0:2

Za meč na Gradskom stadionu u Somboru, gde su u okviru VIII kola prvenstva Bačke Zone igrali domaći Radnički i gosti iz Adorjana, ekipa Tise, reklo bi se da je završen bez iznenađenja , a gosti nose sva tri boda kući. Nakon prošlonedeljnog trijumfa fudbalera Radničkog u Vrbasu, među ljubiteljima fudbala u gradu zelenila vladalo je mišljenje da bi njihovi ljubimci mogli i na svom bunjištu protiv osrednje ekipe Tise zabeležiti rezultat vredan tri boda. Međutim , dogodilo se suprotno, i gosti su lako došli do novih bodova iz susreta sa nadprosečno starom ekipom, čiji su se fudbaleri trudili da pruže maksimum,ali su ih dve greške koštale četvrtog poraza pred svojim navijačima.

Utakmica je odigrana po lepom i sunčanom vremenu, i idealnom terenu, pred oko stotinjak najupornijih gledalaca, koji su danas očekivali više od onoga što je Radnički postigao. Ipak, ekipa u čijim redovima ima nekoliko igrača starijih od 35 godina,a Lalić 46,zatim dosta je povređenih i rovitih, pa se kao takva i nije se mogla nadigravati sa dosta mlađim igračima iz Adorjana.

Prvih 45 minuta proteklo je u ravnopravnoj igri, sa podjednako istim šansama za gol, uz nešto više udaraca gostiju ka golu Pavasovića, i više izvedenih kornera, a zato je drugo poluvreme počelo sa jednom zrelom šansom Mandića, čiji je šut iz povoljne pozicije, za nekoliko santimetara prošao pored desne stative gola Radničkog. U 63 minuti  odbrana domaćina pravi prvu kobnu grešku , i ostavlja samoga kapitena Živkovića na levom krilu, koji ne ometan prima loptu i šalje je u suprotni ugao gola Pavasovića. Deset minuta kasnije i domaćini imaju priliku za izjednačenje,ali ubačaj Mudrića, čija je lopta putovala po zemlji na svega dva metra od gol linije, ali je niko nije uspeo skrenuti u gol Pešića. I onda u sudijskoj naknadi nova greška, koju koristi rezervista Babić i postavlja konačnih 0:2.

Uz prosečno suđenje, korektno ponašanje aktera, protekla je utakmica koju što pre treba zaboraviti, jer se na njoj nije moglo uživati u lepoti igre i dobrim potezima , a gosti će je pamtiti samo po novim bodovima, koji će ih znatno podići na tabeli Bačke Zone.

VFL- Bačka Zona : RADNIČKI-TISA 0:2 (0:0)

Sombor,3. Oktobar 2015 godine. Gradski stadion. Gledalaca 100. Sudija: Đumić (B. Topola) Pomoćnici Reljić i Rijevac (Vrbas) Delegat Pavlović (Odžaci) Strelci : Živković u 63 i Babić u 90+2 za Tisu. Žuti kartoni : Josić i Bezbradica (Radnički). Crveni kartona nije bilo.

RADNIČKI: Pavasović, Tevanović(Baljak), Vaci, Đumić, Lalić(Sladojević), Karalić, Josić (Mudrić), Bezbradica, Mrđenović, Miletić i Martinović

TISA: Pešić, Radulović (Babić), Đeri, Vojvodić, Mijatović, Kekezović, Mandić, Baštovanović(Bošnjak), Živković(Velez), Damjanović i Kolundžić.