"Sveti Stefan" bez sreće u derbiju

Po lepom vremenu i odličnom terenu u nedelju 21.marta, viđena je vrlo dobra igra gostiju koji su imali ogromnu podršku oko 300 gromoglasnih navijača iz Slanaca. Gosti su nadigrali lidera u svim elementima igre, pa ako je neko gledao sa strane pomislio bi da je Sveti Stefan lider a ne domaćin.
Izgarali su momci trenera Petrovića, stvarali šanse ali su domaći prvi došli u vođstvo posle više nego očiglednog ofsajda Pejčića koji se nalazio i iza leđa golmana Bajskog, no pomoćni sudija Aleksić je ostao nem. Rezultatom 1:0 završen je prvi deo.

Već na početku drugog dela počeo je juriš gostiju koji je saterao domaće da se brane i nisu prelazili centar. Do izjednačenja dolazi u 53. minutu posle solo prodora Gorana Gajića koji smešta loptu kroz noge bespomoćnom golmanu Cvejiću. Domaći su preskakali sredinu terena i dugim loptama pokušali da nađu napadače, iz jedne takve akcije Čolić ruši Kocića ispred šesnaesterca a ovaj se baca unutar, a sudija jedva čeka da svira penal za domaće.
Siguran realizator najstrože kazne Stojković, dovodi domaće u vođstvo u 57. minutu. I zatim sledi majstorija igrača Svetog Stefana, igrao se 63. minut, posle odličnog dodavanja Ćebića do Marjanovića ovaj odlično centrira i pronalazi Krunića koji u stilu vrhunskih majstora ovog sporta glavom zakucava u suprotan golmanov ugao i izjednačuje rezultat, lep rođendanski poklon za ovog skromnog momka koji nije imao sreće da stavi šlag na tortu pobedom nad liderom.
Sudija je počeo da secka igru i ne svira faulove za goste pa su domaći to iskoristili i iz jedne gužve uz dosta sreće preko Kocića u 73. minutu došli do pobede. Posle tog gola domaći igrači su počeli da se prenemažu po terenu simulirajući povrede i odugovlače da bi prošlo vreme. U tom odugovlačenju prošlo je skoro deset minuta. Sudija nije produžio igru ni minut i jedva je čekao da završi ovu utakmicu.
O sudijama ne treba puno pričati osim da su ostali na piću i večeri sa domaćinima, pa prosudite sami kakvo je bilo suđenje. Iako su izgubili navijači gostujućeg tima aplauzom su ispratili svoje igrača dok je domaćin i pored pobede igru napustio pognute glave.

U subotu 27.marta ekipa Svetog Stefana gostuje GAK-u gde se očekuje prva pobeda u prolećnom delu. Srećno "Sveci".

Rezultat: DUNAV (Veliko selo) - SVETI STEFAN (Slanci) 3:2 (1:0). Igralište: FK Dunav u Velikom selu. Gledalaca: 400. Sudija: Lazarevski Nenad. Strelci: Pejčić u 33, Stojković u 57 iz penala i Kocić u 73 za Dunav a Gajić u 53 i Krunić u 63 za Sveti Stefan.

DUNAV: Cvejić, Jezdimirović, Ivanović, Ćumura, Milak, Banović (Ugrin), Kuklić (Kontić), Divjak, Pejčić (Todorović M), Kocić i Stojković.
SVETI STEFAN: Bajski, Vukosavljević, Božičković, Čolić (Mosić), Marjanović, Gajić, Varagić, Đurđević N (Savić), Sočević, Ćebić (Vojinović) i Krunić. U igru nisu ulazili golman Bogdanović, Milanović i Ristić.

Dunav 3 : 2 Sveti Stefan
Olimpija 0 : 2 GAK
Kapedunum 3 : 0 OFK Zvezdara
Mladi proleter 4 : 0 Mladost
Heroj 1 : 1 Brodarac
Omladinac 1 : 0 Crvenka