Goleada u Čairu, Kalča se "igrala" sa SAS-om

Futsaleri Kalče brzo su zaboravili neugodan poraz u prošlom meču u Blacu i u 3. kolu Prve futsal lige Srbije na svom terenu kreativnom i dominantnom igrom savladali zrenjaninski Kopernikus SAS sa 12:3.

Od starta meča domaći igrači su nametnuli svoju igru. Trener Vladan Miladinović je vešto koristio dužu klupu u odnosu na protivnika, pa dobrom rotacijom i pravovremenim izmenama održavao visok tempo čitavih 40 minuta.

Nišlije zatrpale mrežu Zrenjaninaca; foto: Vanja Keser

Pitanje pobednika, ako ga je uopšte i bilo, rešeno je već u prvih 13 minuta, kada je sa 3 gola najboljeg igrača Marka Ilića, Bojana Jankovića i autogolom Cokulova domaćin stekao ubedljivih 5:0.

Gosti su preko Kocića do kraja poluvremena uspeli da daju gol, a konačan rezultat prvog dela postavio je Miloš Đorđević u poslednjem minutu - 6:1.

I u nastavku Kalča nije “spuštao gas”. Sa 2 gola Milana Miljkovića i 4. pogotkom na meču Ilića u 28. minutu je već bilo 9:1, a Marinković je na drugoj strani postigao gol za 9:2.

Zatim su na scenu stupila dva imenjaka i prezimenjaka u ekipi Kalče. Nikola V. Stanković i onaj sa srednjim imenom D. postigli su po jedan pogodak, u međuvremenu je 3. gol za SAS dao Blažić za 11:3 u 36. minutu.

Konačan rezultat utakmice postavljen je u poslednjim sekundama meča novim autogolom Zrenjaninaca - 12:3.

Šef stručnog štaba niške ekipe Vladan Miladinović istakao je posle meča da mu je drago što je na parketu Čaira viđeno 15 lepih pogodaka.

Publika je mogla da uživa u prelepoj futsal predstavi. Zadovoljan sam igrom svojih momaka, trgli smo se posle poraza u Blacu, posle kojeg smo čitave nedelje radili pre svega na psihološkoj pripremi. Imamo dobar raspored u narednim kolima, i ako ne bude nekih nepredviđenih okolnosti derbi sa Ekonomcem u 6. kolu trebalo bi da dočekamo na 2. mestu - podvukao je posle meča popularni Koska.

Naredni meč Nišlije takođe igraju na domaćem parketu protiv Nove Pazove.

Metalac Kolorado 0 : 2 Smederevo
Nova Pazova 2 : 0 Jastrebac
FON 3 : 5 Leteći Holandjanin
Kalča 12 : 3 Kopernikus SAS
Euro Motus 3 : 0 Novi Pazar
Ekonomac 10 : 1 Deus Rol. Mošić