09.04.2017 Administrator

Veprovi slavili u "večitom derbiju"

U „večitom derbiju“ koji su zbog problema sa nalaženjem terena u svom gradu igrali u dvadesetak kilometara udaljenom Badnjevcu, kragujevački Divlji veprovi savladali su beogradske SBB Vukove, rezultatom 21:14.

Wild Boarsi su poveli u prvoj četvrtini, trčanjem kvoterbeka Ijana Mekginisa (7:0), ali su u drugoj deonici odgovorili trkači Mihailo Josović i Dvejn Brejdi, pa su gosti na poluvreme otišli sa prednošću 14:7.

Ipak, ispostavilo se da je to bilo sve što su uspeli da urade. Odlična odbrana Kragujevčana uspešno je odolevala protivničkim naletima u nastavku susreta, a preokret i pobedu doneo je britanski trkač Loran Čimanga, sa dva tačdaun trčanja u poslednjoj deonici.

Veprovi su tako u reprizi prošlogodišnjeg finala upisali veoma važnu pobedu i uspešno nastavili odbranu šampionske titule, a već za nedelju dana ugostiće prvake Turske, Koč Remse, u prvom kolu međunarodne CEFL lige.

Kragujevac Wild Boars – SBB Vukovi Beograd 21:14 (7:0, 0:14, 0:0, 14:0)