Voši "petarda"

U 5. kolu plejofa Supelige Srbije, danas na svom terenu, niški Radnički je do vrha napunio mrežu gostima iz Novog Sada i nastavio borbu za plasman u evropska takmičenja.

Radnički je rano poveo, već u 10. minutu. Bio je to i jedini pogodak u prvom poluvremenu, a postigli su ga gosti. Na centaršut Stanisavljevića, iz kornera, Veselinović je pogodio svoju mrežu. Do kraja poluvremena se igralo uglavnom na sredini terena i bez pravih prilika za gol. Na isteku poluvremena Stanisavljević je izveo slobodan udarac, lopta je u živom zidu zakačila jednog od igrača Vojvodine, prevarila Rockova, ali zamalo pored stative završila u korneru.

Drugo poluvreme je počelo slično kao i prvo, ali nakon samo nekoliko minuta igre, domaći tim je počeo da stvara izgledne šanse i osećalo se da gol Vojvodine “visi u vazduhu”. Igrao se 52. minut kada je nakon odličnog prodora Pavkova i još boljeg šuta, golman Novosađana odbranio taj udarac odbivši loptu do Babića, koji plairao loptu u mrežu i udvostručio prednost niškog tima.

Na 3:0 je povisio Pavkov koji je bio precizan sa “bele tačke”, a danas neuhvatljivi Slaviša Stojanović je bio strelac četvrtog gola za Nišlije u 66. minutu. Babić je svoju odličnu igru danas krunisao svojim drugim pogotkom u 75. minutu postavivši konačan rezultat 5:0.

Rezulat na kraju je mogao da bude i mnogo veću u korist niškog tima, ali i ovo što su videli navijači domaćeg tima, danas na Čairu, je dovoljno da u sledećoj utakmici, na gostovanju u Subotici, očekuju povoljan rezultat i toliko željeni plasman u “Evropu”.

Treba istaći i to što je trener gostiju Aleksandar Veselinović, na konferenciji za medije posle utakmice, aludirao na nekakav "natrpirodni Radnički", ali posle pet primljenih golova malo je teže naći alibi za katastrofalan poraz.

U fer i korektnoj utakmici žuti karton je zaradio jedino fudbaler gostuju Eze, u 20. minutu, i to zbog prigovora sudiji Piperu. Odmah nakon toga, trener gostujućeg timas ga zamenio i umesto njega u igru uveo Gajića.

RADNIČKI – VOJVODINA 5:0 (1:0)

Stadion “Čair”
Gledalaca oko 4 000
Sudija: Petar Piper. Pomoćnici: Vladimir Jovanović, Nenad Kurčubić.
Strelci: - 1:0 u 10. Veselinović (autogol), - 2:0 u 52. Babić, - 3:0 u 57. Pavkov (jedanaesterac), - 4:0 u 66. Slaviša Stojanović, - 5:0 u 75. Babić.
Žuti kartoni: Eze (Vojvodina)

RADNIČKI: Šaranov, Aleksandar Jovanović (od 67. Aksentijević), Mijailović, Simunović, Subić (od 51. Stanković), Noma, Mićić, Stanisavljević, Babić, Slaviša Stojanović (od 78. Krstić), Pavkov.

VOJVODINA: Rockov, Lazarević, Veselinović, Radovanović, Antić, Putinčanin, Avramovski, Arsić (od 58. Cebara), Zličić (od 79. Kalezić), Mesarović, Eze ( od 21. Gajić).

Partizan 2 : 2 Napredak
Radnički 5 : 0 Vojvodina
Crvena Zvezda 4 : 0 Spartak
Čukarički 2 : 1 Voždovac