Srbija po četvrti put šampion sveta!

Basketaši Srbije pobjedom nad Holandijom od 16:12 u Manili, postali su po četvrti put prvaci svijeta.

Srpski tim nastavio je tradiciju igranja finala na Svjetskom prvenstvu i tako je osvojio tri od četiri održana prvenstva, a jednom je poražen u finalu. Poslije veličanstvenog preokreta protiv Poljske u polufinalu (21:19) Bulut, Savić, Majstorović i Stojačić igraju u finalu prvenstva protiv Holandije. U grupnoj fazi savladali su istog rivala sa 21:17, zatim Novi Zeland (21:13), Rumuniju 21:12, Kirgistan 21:9, a onda u četvrtfinalu Mongoliju 21:8. Na početku se igralo sa malo poena i to koša za koš, da bi na sredini utakmice Holanđani prvi stigli do +2.  Bulut dva minuta prije kraja postiže prvu dvojku za preokret, a onda Stojačić dalekometnu dvojku +2. Savić je povećao na 15:11. Za kraj Bulut postiže poen za konačnih 16:12 i treću uzastopnu titulu prvaka svijeta.

Treće mjesto osvojili su Slovenci pobjedom nad Poljskom od 21:16,a u ženskoj konkurenciji prva je Italija, druga Rusija, a treća Francuska.