Častan oproštaj od "Evrope"

Nije uspeo Radnički u svojoj misiji “povratka u Evropu” da preskoči prepreku pod imenom Makabi. Iskusniji tim Izraelaca je sa dva gola za pet minuta obezbedio sebi dvomeč protiv jermenskog Pjunika, a Nišlijama za utehu, ostaje to, da se nisu obrukali i časnim remijem se oprostili od evropskih utakmica.

Tražili su domaću brzi gol na samom početku utakmice, kojim bi lakše nadoknadili zaostatak od dva gola sa gostovanja u Izraelu. Umalo to nije uspelo Haskiću u dva navrata, u 4. i 6. minutu, a možda je najbolja prilika za to bila u 25. minutu, nakon što je Haskić “izlomio” svog čuvara i asistirao Grbiću, a ovaj preslabo šutirao na gol Rajkovića.

A onda, šok za domaću publiku u 33. minutu. Pankov je u pokušaju da spreči Atarija sprroveo loptu u sopstvenu mrežu. Posle samo pet minuta igre, u 38. Atari je povisio vođstvo preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca na 2:0 za Makabi.

Međutim, ekipa Radničkog se nije predavala u 44. minutu preko Stanisavljeva smanjila rezultat na 2:1 za goste. Zaustavno vreme je donelo nova uzbuđenja i malo je nedostajalao da se na poluvreme ode nerešenim rezultatom, međutim golman Makabija, Predrag Rajković, je maestralno reagovao i loptu koju su već svi na stadionu videli u mreži izbio na peterac.

Drugo poluvreme je počelo u znaku Radničkog koji nastojao da što pre izjednači rezultat i pokuša da ostvari nemoguće, Mali zarčak nade se pojavio u 58. minutu, kada je Stanisavljević ponovo matirao srpskog golmana na golu Izraelaca.

Stvarao je šanse Radnički do kraja utakmice, ali ni jednu nije pretvorio u gol. Častan oproštaj od ovog takmičenja i remi protiv renomiranog protivnika je trenutni domet ovog tima koji će sada nastaviti borbu na dva fronta u srpskoj ligi. Prema prikazanoj igri i iskazanoj borbenosti i želji igrača ovog tima, broba za sam vrh u domaćoj ligi je izvesna. Sledeću utakmicu Radnički igra na svom terenu, u domaćem prvenstvu u nedelju protiv vranjskog Dinama. Utakmica se igra u nedelju od 20 sati.

RADNIČKI NIŠ – MAKABI TEL AVIV 2:2 (1:2)

Kvalifikacije za Ligu Evrope
Stadion “Čair” Niš
Gledalaca oko 12 000
Strelci: - 0:1 u 33. Pankov (ag), - 0:2 u 38. Atar, - 1:2 u 44 Stanisavljević, - 2:2 u 58. Stanisavljević.
Žuti kartoni: Stanković, Crnomarković (Radnički Niš), Saborit, Amador (Makabi)

RADNIČKI NIŠ: Živković, Aksentijević, Crnomarković, Pankov, Stanković, Noma (od 55. Stojanović), Mićić, Grbić, Stanisavljević, Ranđelović (od 73. Mrkić), Haskić (od 82. Nikodijević).

MAKABI TELA AVIV: Rajković, Dasa, Tibi, Amador, Saborit (od 55. Jeini), Miha, Perec, Golasa, Šoenfeld, Atar (od 63. Barski), Kjartanson (od 83. Ofedu).