Težak poraz Zvezde protiv MAC-a

Hokejaši Crvene zvezde otputovali su sa optimizmom u Italiju na megdan renomiranim rivalima u okviru B grupe Kontinental Kupa. I pored optimizma koji je došao nakon pobeda protiv Triglava u Kranju, naš stručni štab i igrači bili su svesni protiv koga igraju i da neće biti ni malo lako.

Prvi protivnik danas bila je ekipa MAC-a iz Mađaarske, inače bivšeg učesnika MOL lige, a sada slovačke ekstralige. Znalo se da su Mađari favoriti ali u prvoj trećini Zvezda je pružila sasvim solidan otpor, ali je nažalost primila pogodak na minut do kraja prvog perioda.

Druga trećina je krenula baš loše po naše oklopnike. U samo 6 minuta igre ekipa MAC-a je dala tri pogotka za visokih 4:0.  Do kraja ovog perioda mađarska ekipa je postigla još tri pogotka za ogromnih 7:0.

U poslednjem period jedan gol MAC-a u mreži crveno-belih za konačnih 8:0. U ovoj trećini Zvezda je imala čak 14 udaraca na gol, ai je to bio plod malo opuštenije igre mađarskog predstavnika.

Ne želimo da pravdamo ovako težak poraz, ali ovo je realan pokazatelj gde se u ovom trenutku nalazi ne samo Crvena zvezda, nego i celokupan srpski hokej, kao i IHL liga u kojoj Crvena zvezda nastupa. Činjenica je da su svi Zvezdini protivnici mnogo jači jer i sama učešća u jačim ligama bruse njihovu formu, ali i teraju njihovo rukovodstvo d ulaže više u ekipu.

Zvezda sutra igra svoj drugi meč i to protiv domaćina Ritena od 20 časova.