Biciklizam: Hasanović treći u generalnom plasmanu i nosiće plavu majicu na startu trke "Kroz Srbiju"

Esad Hasanović biciklista beogradskog Partizana „Pauer muva“ osvojio je na tri prolazna cilja u prvoj etapi oko Rume  51. trka „Kroz Srbiju“ i zaradio bonifikaciju od šest sekundi i  nastaviće trku u drugoj etapi od Banje Koviljače do Pala u utorak 14. juna kao treći u generalnom plasmanu. Hasanović je takođe pobedio na oba brdska cilja u etapi i poneo je plavu majicu „Sosijete ženeral banke“. Belu majicu Planinke za najboljeg vozača do 23 godine u etapi nosiće Gabor Kasa srpski reprezentativac čiji je matični klub Spartak iz Subotice a sada vozi u  Manisa sporu iz Turske.

Najbolje plasirani srpski biciklista u prvoj etapi bio je Ivan Stević (Partizan „Pauer muv“)  koji je osvojio četvrto mesto iza Anđela Furlana (Italija, Kristina vočis – Danska), Toma Musena (Belgija, Telent Fidea) i Aleksej Lialka (Kazahstan, Astana). Žutu majicu Ministarstva ekonomije regionalnog razvoja poneće u drugoj etapi Furlan, drugi je u generalnom plasmanu Mausen, treći Hasanović. Druga etapa 14. juna  je Banja Koviljača – Pale (166,5 km).