Neverovatna pobeda Čukaričkog u Lučanima, posle velikog preokreta

Neverovatna pobeda Čukaričkog u Lučanima, posle velikog preokreta--

Čukarički je odlično počeo meč u Lučanima, bili su gosti daleko agresivniji, te su odmah na startu imali dve prilike. Prvo je u drugom minutu Mudrinski oprobao udarac sa 25 metara, ali je šutirao preko gola Mladosti.

Samo dva minuta kasnije odlična prilika za Brđane, kombinovali su fantastično Stojanović i Mudrinski, ovaj drugi je šutirao, ali je izblokiran, lopta se odbila do Birmančevića, koji je sa 12 metara iskosa sa leve strane uputio udarac, ali je golman Lučanaca Rosić maestralno intervenisao.

Inicijativa se Čukaričkom isplatila već u devetom minutu. Bio je to sjajan napad po desnoj strani, Ovusu je centrirao, a Mudrinski glavom zatresao mrežu Mladosti – 0:1. Već u 16. minutu mogao je Čukarički da duplira prednost, posle sjajne akcije Mudrinskog i Stojanovića, opet su njih dvojica razmenili dupli pas, a vezista Brđana je izašao „oči u oči“ sa Rosićem, koji je odbranio njegov šut sa sedam metara.

U 21. minutu fenomenalna akcija Čukaričkog i to posle kornera Mladosti! Bogosavac je izbio loptu iz svog šesnaesterca ka Ovusuu, ovaj je dugo vukao loptu, potom sačekao Mudrinskog, koji mu je uzvratio dupli pas, a Senegalac se potom fintom prelepo oslobodio čuvara i rutinski savladao Rosića – 0:2.

Tek tada je Mladost zaigrala, te je imala i dve prilike. Najpre je glavom šutirao u 27. minutu Tumbasević, ali je Kopitović ispred Nemanje Stevanovića izbio loptu, a tri minuta kasnije udarac sa skoro 30 metara oprobao je Lazar Jovanović, lopta je otišla za malo iznad gola Čukaričkog.

U 34. minutu još jedna prelepa kontra gostiju, ovoga puta je Ovusu dugo vukao loptu, na kraju pronašao Mudrinskog, koji je otišao isuviše iskosa sa desne strane i šutirao, ali je Rosić bio oprezan. „Otvorila“ se tada utakmica, pa je i Mladost imala vrlo dobru priliku, Radivojević je šutirao sa ivice šesnaesterca. Stevanović je odbranio, potom je na loptu natrčao Pavlović, ali je golman Čukaričkog još jednom bio siguran.

Lučanci su u 40. minutu uspeli da smanje rezultat. Radivojević je ušao u šesnaesterac Čukaričkog, uz gol-aut liniju uspeo da centrira, na drugoj stativi je usamljen ostao Lazar Jovanović, kojem nije bilo teško da zatrese protivničku mrežu – 1:2. U 48. minutu sudija Anđeloski je propustio da svira čist jedanaesterac za Čukarički.

U svom šesnaestercu Sinđić je oborio Veličkovića, ali je arbitar pokazao da se igra nastavi. Koji minut ranije zaustavio je napad Brđana, kad je Birmančević bio u izglednoj siutaciji, na njegovo zaprešašćenje odsudio je prekršaj u napadu. U 54. minutu izjednačenje. Bila je to lepa akcija Mladosti, posle povratnog pasa saigrača Tumbaseviću nije bilo teško da sa osam metara savlada Stevanovića – 2:2.

U 61. minutu odlična prilika za Andrića, posle grešaka Bogosavca i Kopitovića, igrač Mladosti je ušao u šesnaesterac i šutirao, ali nije bio precizan. Minut po ulasku na teren Odita je doneo potpuni preokret. Bila je to akcija slična kao kod drugog gola, sada je na povratnu loptu natrčao Odita i preciznim udarcem još jednom je savladao Nemanju Stevanovića – 3:2.

Vratio je posle pada zbog sudijskih odluka Čukarički igru, ubrzo je usledilo i izjednačenje. U 75. minutu je sa leve strane centrirao Bogosavac, a Mudrinski je u maestralno zahvatio loptu glavom i savladao Rosića – 3:3. Mogla je Mladost ponovo do vođstva, ali je propustila dve sjajne prilike. Najpre je Odita udarcem glavom pogodio stativu, a potom je Stevanović odbranio udarac Tumbasevića.

Kazna za te promašaje domaće je stigla u 81. Minutu, bila je to prelepa kontra Čukaričkog, „četiri na tri“, Bogosavac je dugo vukao loptu, dodao je potom Stojanoviću, a ovaj je poslao loptu ispod Rosića u mrežu Mladosti – 3:4.

Mogao je Čukarički da osigura pobedu u 88. minutu, ponovo su u kontri bili Bogosavac i Mudrinski, ovaj prvi je dodao centarforu Brđana, koji je sa 17 metara šutirao, za malo preko gola Mladosti. Dva minuta kasnije odlična šansa za domaće, ali je. Stevanović maestralnom intervencijom uhvatio „živu loptu“ posle šuta Lazara Jovanovića.

Mladost – Čukarički 3:4 (1:2)

Strelci: 0:1 – Mudrinski u 9, 0:2 – Ovusu u 21, 1:2 – L. Jovanović u 40, 2:2 – Tumbsević u 54, 3:2 – Odita u 62, 3:3 – Mudrinski u 75, 3:4 – Stojanović u 81. minutu.

Stadion: Mladosti u Lučanima. Gledalaca: 200. Sudija: Novica Anđeloski. Pomoćnici: Dejan Potočan i Svetozar Živin. Žuti karton: L. Jovanović, P. Jovanović, Sinđić (Mladost), Kopitović, N. Stevanović, Veličković (Čukarički). Crveni karton: Bondžulić (Čukarički) u 55. minutu.

MLADOST: Rosić, Milošević (od 62. Odita), Markoski (od 25. L. Jovanović), Sinđić, Pejović, Radivojević, Andrić, Tumbasević, Leković, P. Jovanović, Pavlović (od 86. Dimić).

ČUKARIČKI: N. Stevanović, M. Stevanović (od 46. Veličković), Šapić, Kopitović, Bogosavac, Docić, Đorđević, Ovusu (od 70. Kajević), Birmančević, Stojanović, Mudrinski.