Obilić "utišao" Požegu!

U duelu sa ”fenjerašem” iz Požege ”vitezovi” su opravdali ulogu
apsolutnog favorita i u kombinovanom sastavu ostvarili najubedljiviju pobedu ove jeseni. Tako su se domaćinu revanširali za neočekivani poraz koji su doživeli od njih u prethodnoj sezoni, uz proveru taktičkih zamisli trenera Petkovića, kako u odbrani tako i u napadu.

Uvodni deo susreta protekao je u laganom ritmu kada su domaćini
pružili optimalan otpor gostima iz Beograda (1:2 – 5.min; 3:4 – 9.min; 4:6 – 14.min). Taj period igre obeležio je pre svih, serijom uspešnih odbrana, najstariji akter ove utakmice golman ”vitezova” Aleksandar Stojić. Do kraja poluvremena angažovanom igrom u zoni, koja je uspešno zaustavljala napade domaćih predvođene njihovim prvim strelcem Pavićem, napad ”vitezova” je počeo češće da pogađa mrežu protivnika, u čemu su prednjačili Ivošević i Podraščić. Rezultat takve igre bila i osetna prednost gostiju nakon prvih 30. minuta (8:14).

I u nastavku utakmice odnos snaga na terenu bio je nepromenjen, s tim da su kod ”vitezova” na scenu stupili novi igrači. Ćorović je još jednom prikazao raznovrsni repertoar svojih asistencija saigračima kod postizanja golova, mladi Dražić nastavio sa uspešnim odbranama tamo gde je stao iskusni Stojić, dok je donekle nišanske sprave naštelovao jedan od najboljih strelaca lige Aničić. Za to vreme uložio je mladoliki sastav domaćih maksimalan napor da izbori što podnošljiviji poraz, što mu je delimično i polazilo za rukom, posebno u periodu od 40 do 52. minuta (10:20 – 40.min; 14:24 – 52.min). Nesumnjivo da im je u tome dosta ”pomogao” povremeni pad koncentracije u ”zicer” prilikama prvog strelca utakmice Aničića, da bi ipak nakon poslednjeg sudijskog zvižduka bili zadovoljni i jedni i drugi. Gosti, jer su
uglavnom uspešno realizovali planirane zamisli svoga trenera i ujedno osetno smanjili negativnu gol razliku, a domaćini što su povremeno uspešno parirali, kako rekoše vrlo kvalitetnim gostima.

Novom pobedom ”vitezovi” nastavljaju da potvrđuju da im je nesumnjivo mesto u gornjem delu superligaškog karavana, a priliku za novo dokazivanje imaće u narednom kolu kada će ugostiti starog rivala iz Aranđelovca.

RK SLOGA – RK OBILIĆ 16:29 (8:14 )

Sala: Hala sportova Požega
Gledalaca: 150.
Sudije: Miloš Jevtić (Lazarevac) – Đorđe Jevtić (Lazarevac)
Sedmerci: Sloga 3 (2) Obilić 4 (2)
Isključenja: Sloga 6. min Obilić 6. min

SLOGA: Jovanović 1, Veljović 2, Marinković 5 (1), Pavić 1 (1), Aleksić, Filipović, Pavlović 3, Stevanović, Marjanović (kap) 1, Živanović 2, Aćimović, Davidović 1, Dimitrijević (5 odbrana / 1
sedmerac), Potparić (4 odbrane), Mićović (trener D. Tavrić).

OBILIĆ: Radović (kap – 1 odbrana / sedmerac), Podraščić 3, Ćorović, Vokši 1, Aničić 10 (2), Jestrović 3, Dražić (7 odbrana), Miljaković, Mirić 2, Pavić 3, Stojić (8 odbrana), Jovanović, Radovanović, Đorđević, Ivošević 5, Bećirović 2 (trener: D. Petković).

MVP igrač utakmice: Rastko Aničić (Obilić)