Novak zbrisao Šapovalova

Prvi reket sveta savladao je u trećem kolu Australijan opena Kanađanina Denisa Šapovalova i plasirao se u osminu finala prvog grend slema sezone gde će mu protivnik biti Rus Danil Medvedev.

Srpski teniser uspešno je nastavio pohod ka novoj tituli u Melburnu. Đoković je posle borbe u četiri seta savladao Denisa Šapovalova u njihovom prvom međusobnom duelu. Đoković - Šapovalov 3:1 (6:3, 6:4, 4:6, 6:0)

Nakon rutinski osvojena prva dva seta našeg tensera Šapovalov uspeva da iskoristi malu krizu u igri Novaka i oduzme mu treći set ali je to bilo jedino što je uspeo da uradi na ovom meču protiv našeg tenisera. Srpski as je izgubio prvi set na turniru, ali to ga nije sputalo da u četvrtom setu zaigra na još višem nivou i ne dopusti nijedan gem protivniku za overu trijumfa.

Prvi reket sveta će u osmini finala igrati protiv Danila Medvedeva koji je maksimalnim rezultatom savladao Davida Gofana sa 3:0 (6:2, 7:6, 6:3).

Australijan open igra se za ukupni nagradni fond od 29.687.000 dolara.