Krja za Čilića, bajka Tijafoa i dalje traje

Marin Čilić završio je takmičenje na ovogodišnjoj Australiji. Prošlogodišnji finalista eliminisan je u osmini finala od Bautiste Aguta sa 3-2. Prvi set najavio je da nas čeka velika i neizvjesna broba. Set je okončan u taj brejku a tu je smireniji bio Čilić. U drugom i trećem setu Španac je bio dominantnan. Dobio je ta dva seta sa 6-3 i 6-2 i došao je do preokreta. Marin se nije predao i dobio je četvrti set sa 6-4. U petom setu Bautista je djelovao bolje i konstantno je pritiska Čilića. U devetom gemu napravio je brejk, sačuvao svoj servis i sa 6-4 dobio je peti set. Bautista će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz meča Federer - Cicipas.

Frensis Tijafo nastavio je svoju bajku. Amerikanac rodom iz Siera Leonea savladao je Grigora Dimitrova nakon velike borbe sa 3-1. Meč je trajao četiri sata i sva četiri seta bila su krajnje neizvjesna. Prva dva dobio je Tijafo sa 7-5 i 7-6. Dimitrov nije htio lako odustati. Treći set dobio je sa 7-6 i  ostao je u igri. I u četvrtom setu viđena je drama. Ipak, Tijafo brejkom u samoj završnici seta, osvaja set sa 7-5 i dolazi do velike pobjede. Njegov protivnik u 1/4 finalu biće Rafa Nadal koji je ''protutnjao'' kraj Berdiha savladavši ga sa 3-0.