Fudbaleri Radničkog 1923 "petardirali" Slogu 33

U trećoj kontrolnoj utakmici tokom zimskih priprema, fudbaleri Radničkog 1923 su na pomoćnom terenu stadiona „Čika Dača“ savladali Slogu 33 iz Petrovca na Mlavi sa ubedljivih 5:0 (2:0). Kragujevački prvoligaš pružio je danas verovatno i najbolju partiju u dosadašnjem delu priprema, koju je začinio sa pet postignutih pogodaka.

Zaista, ekipa trenera Nikolića danas je delovala prilično zategnuto, disciplinovano i konkretno u fazi napada. Kragujevčani su svih 90 minuta odigrali u visokom ritmu, tako da je srpskoligaš iz Petrovca na Mlavi, i pored korektne igre, ispraćen sa pet pogodaka.

Dejan Nikolić odlučio je da danas odmori još uvek „rovitog“ Aleksandra Varjačića i Jovana Lukića, ali je zato šansa pružena dvojici novajlija Željku Žerađaninu i Milošu Đorđeviću, koji su već na svom debiju u dresu Radničkog 1923 postigli po gol, nagovestivši da bi mogli predstavljati značajna pojačanja za nastavak prvoligaške trke.

Žerađanin je prošao mlađe kategorije Crvene zvezde, a zatim nastupao za subotički Spartak, Slogu iz Petrovca na Mlavi, BSK Borču, Inđiju, Radnički iz Pirota i OFK Vršac. Igra na poziciji krilnog napadača. Đorđević je povratnik u klub sa „Čika Dače“, momak koji je promenio veliki broj domaćih i inostranih klubova, a svojevremeno je nastupao i za mlađe kategorije PSV Ajndhovena. Ovaj 24-godišnji Kragujevčanin igra na poziciji polušpica.

Na početku susreta igrao se prilično „tvrdo“, maltene u takmičarskom ritmu, tako da se na prvu ozbiljniju priliku čekalo sve do 19. minuta, kada se posle centaršuta Maksimovića Tomislav Todorović našao u izglednoj prilici da zaterese mrežu, ali je izostala željena realizacija. U nastavku akcije pokušao je i Vujasin, međutim njegov udarac je izblokiran.

U 21. minutu zapretio je Kovačević iz slobodnog udarca sa nekih osamnaest metara, da bi potom na drugoj strani nekadašnji fudbaler Rada i Partizana Predrag Luka lepo proigrao Vasilija Veljka Milovanovića, nekadašnjeg igrača Radničkog 1923 i sina proslavljenog asa kluba sa „Čika Dače“ Neška Milovanovića, koji nije uspeo da pogodi okvir gola.

Igrao se 26. minut kada su Kragujevčani poveli. Đorđe Maksimović je iskoristio odličnu asistenciju Tome Todorovića da svom timu donese početno vođstvo.

Dva minuta kasnije već je bilo 2:0 za domaće. Ponovo je Tomislav Todorović inicirao akciju, a Kovačević kao na tacni poslužio Ratkovića, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine pogodi mrežu.

Do kraja prvog dela susreta vredi pomenuti situaciju iz 38. minuta, kada je Vujasin lepo odložio loptu do Tome Todorovića, koga je u poslednjem trenutku izblokirao Žilović, još jedan igrač Sloge koji je tokom karijere nosio dres kluba sa „Čika Dače“.  Konačno, u 40. minutu pokušao je i Vujasin sa distance, ali šutirao je pravo u golmana Ivanovića.

Posle šest minuta igre u drugom poluvremenu Kragujevčani su došli i do trećeg pogotka na susretu. Luka Milisavljević je lepo izigrao odbranu Sloge 33, a zatim uputio udarac koji je golman Ivanović uspeo da odbrani, ali je na odbijenu loptu natrčao Arsenijević i sproveo je u mrežu.

U šansama su se potom našli Žerađanin, Đorđević i Milisavljević, dok je na drugoj strani pripretio Radojičić, koji je sa desetak metara šutirao preko gola.

U 68. minutu Milisavljević je sa ivice šesnaesterca gađao suprotan ugao i bio zamalo neprecizan, a iz slične pozicije pokušao je i Ognjen Ilić dva minuta kasnije, ali je ovoga puta stativa bila saveznik gostiju.

Lepu akciju Radničkog 1923 krunisao je u 75. minutu novajlija Žerađanin. Grbović je utrčao u šesnaesterac i uputio povratnu loptu do Ognjena Ilića, on je prosledio do Žerađanina, koji je snažnim udarcem pogodio suprotan ugao za 4:0.

Konačan rezultat susreta postavio je još jedan novajlija Miloš Đorđević u 80. minutu, posle kornera koji je izveo Grbović.

RADNIČKI 1923 – SLOGA 33  5:0 (2:0)

Pomoćni teren stadiona „Čika Dača“
Gledalaca:
50
Sudija: Filip Petronijević (Kragujevac)
Pomoćnici: Stefan Beloica, Lazar Radojičić (obojica iz Kragujevca)
Strelci: Maksimović u 26, Ratković u 28, Arsenijević u 51, Žerađanin u 75. i Đorđević u 80. minutu

RADNIČKI 1923: Vasić, Zdravković, Popović, Petrović, M. Ilić, Aleksijević, Kovačević, Maksimović, T. Todorović, Vujasin, Ratković. Igrali su još: Raičević, Rađen, Grbović, Arsenijević, O. Ilić, Žerađanin, Milisavljević, Đorđević, Božović i Cvijović.

SLOGA 33: Ivanović, Marjanović, Milutinović, Kurandić, Žilović, Jovović, Đorić, Milovanović, Radojičić, Božić, Luka. Igrali su još: Životić, Slobodanović, Nikolić, Miloradović, Radovanović, Dobrić, Stamenković i  Živanović.

Narednu proveru fudbaleri Radničkog 1923 imaće u subotu, 2. februara od 14 časova, kada će ugostiti Kolubaru iz Lazarevca.

Provo 1 : 1 Loznica
FAP 0 : 1 Jošanica
Mokra Gora 2 : 2 Proleter Mihajlovac
Smederevo 1924 1 : 1 Tutin
Jedinstvo (Ub) 6 : 1 Polet (LJ)
Mladi radnik 1926 3 : 0 Drina